Poslije duple evropske, "osice" uknjižile i prvenstvenu pobjedu na gostovanju u Mostaru, povratak Lane Lončar!

Rukometašice Borca nakon što su dva puta ubjedljivo apsolvirale kiparsku Latsiju u EHF Evropskom kupu, vratile su se obavezama u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i to na najbolji mogući način.

ŽRK Borac slavio u Mostaru protiv Zrinjskog, vratila se Lana Lončar Izvor: Mondo/Slaven Petković

Banjalučke "osice" su u okviru trećeg kola šampionata na gostovanju u Mostaru savladale Zrinjski rezultatom 22:30 (9:14).

Već poslije prvog poluvremena, koje su izabranice Nikole Bijelića riješile u svoju korist sa pet razlike, bilo je jasno da će bodovi otići u Banjaluku.

Ipak, ono što je obilježilo meč u Mostaru bio je povratak Lane Lončar nakon godinu dana pauze zbog teške povrede.

Izvor: ŽRK Borac/promo

Rukometašica Banjalučanki se vratila na teren i na prvom meču zabilježila četiri gola za nekoliko minuta koliko je provela na parketu dvorane "Pod Bijelim brijegom".

Najefikasnija u banjalučkoj ekipi bila je Duška Tintor sa sedam pogodaka, te Ivana Bobić sa dva gola manje.