Trener Borca imao samo jednu zamjerku nakon "demonstracije sile": Poenta je maksimalna borba, bez obzira ko je rival!

Strateg "osica" prokomentarisao je prvu utakmicu drugog kola Evropskog kupa protiv kiparske Latsije, u kojoj su njegove igračice pregazile rivala.

nikola bijelić nakon utakmice borac latsija  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometašice Borca demonstrirale su silu u prvom duelu drugog kola Evropskog kupa protiv kiparske Latsije.

Igračice Nikole Bijelića trijumfovale su razlikom od 24 gola (41:17), dižući prednost iz minuta u minut, postavivši na kraju klupski rekord po broju golova na jednoj evropskoj utakmici.

"Prije svega, zadovoljan sam prvim poluvremenom. Odbrana mi je mnogo bitnija od napada. Hoću da vidim maksimum u odbrani, da pomažu jedna drugoj, da nema lakih golova, iz te odbrane da se trči. Normalno, što je više trčanja, više je i grešaka, bilo je tu i promašaja. Jedina moja zamjerka prema njima, ovako sad 'vruće glave', jeste početak drugog poluvremena. Mislim da su tu malo olako ušle u igru što se i vidjelo po igri protivnika. Dali su im dosta prostora, primili smo tu dosta lakih golova. Nije tu bio upitan rezultat, ali poenta ovoga i čitave sezone jeste da naučimo da se borimo, nebitno protiv koga igramo, da li je to Kup EHF ili Kup Republike Srpske. Hoću da vidim da se igračice ponašaju maksimalno borbeno, da trče i jednostavno, da daju svoj maksimum", rekao je nakon utakmice strateg "osica", napomenuvši da će od ekipe tražiti da u nedjelju, od 17.00 časova, ponovi ovakav pristup.

"Definitivno ću tražiti od ekipe da istim intenzitetom uđe u utakmicu. Teško je da mi sad ovo izgubimo, da se ne prođe u treće kolo jer je stvarno razlika velika, ali kažem, nije bitno to, bitno je kako se igračice ponašaju. Neću da vidim da se olako izvede ijedan šut, hoću da nauče da se ponašaju nebitno protiv koga igraju."

Sve igračice, naravno osim golmana, upisale su se u strijelce, a Sara Majkić je u pobjedi učestvovala sa tri gola.

"Prije svega, želim da čestitam ekipi sa Kipra na pruženoj partiji. Dali smo maksimum, bilo je grešaka, trudićemo se da to ispravimo u nedjelju i nadamo se prolasku u treće kolo", rekla je Majkić.

Treće kolo Evropskog kupa zakazano je za 3. i 10. decembar.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!