Častan oproštaj Borca m:tel od evro-scene: Crveno-plavi savladali Slovence u "Boriku"!

Borac m:tel upisao je pobjedu nad Riko Ribnicom i tako se časno oprostio od evropske scene za ovu sezonu.

borac pobijedio riko ribnicu  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši Borca m:tel su se od nastupa na evropskoj sceni u ovoj sezoni oprostili trijumfom, savladaši slovenačku Riko Ribnicu u revanšu drugog kola EHF Evropskog kupa:

BORAC M:TEL – RIKO RIBNICA 30:28

Prvi duel, odigran prošlog vikenda u Sloveniji, završen je debaklom Banjalučana (40:19), koji su u tom meču upisali drugi najteži poraz u evropskim takmičenjima ikad.

S obzirom na -21 iz prvog meča, revanš u dvorani "Borik" predstavljao je formalnost, a tim Mirka Mikića na kraju je uspio da trijumfuje i tako se časno oprosti od evropskih izazova za ovu sezonu.

Poslije rezultatske klackalice, koja je trajala do 10. minuta i rezultata 5:5, Borac m:tel je golovima kapitena Miloša Nježića uspio da se odvoji na plus 2 (7:5), dok je u 14. minutu golom Vlade Draganića prvi put stekao prednost od tri gola (9:6).

Novim pogocima veoma raspoloženog Nježića, Banjalučani su u 26. minutu odmakli Slovencima na četiri gola (13:9, 14:10), a u prednosti su bili sve do 43. minuta, kada je Riko Ribnica uspjela u potpunosti da se vrati u meč (22:22).

Međutim, u narednih pet minuta banjalučki tim je kreirao seriju 4:1, ponovo odmakavši rivalu (26:23), što je do kraja susreta bilo nedostižno za trenutno drugoplasirani tim slovenačke lige.

U Borčevom taboru prednjačili su Ognjen Kalamanda i Miloš Nježić sa osam golova, dok je Luka Perić postigao šest.

Kod gostiju, prvo ime bio je Uroš Miličević sa devet pogodaka, dok je Ivan Ljaljek šest puta zatresao crveno-plavu mrežu.

Banjalučki klub sada se u potpunosti okreće obavezama u domaćem prvenstvu, gdje je nakon sedam mečeva na 11. mjestu sa šest bodova.

Prvi naredni protivnik biće Goražde, a utakmica se igra u srijedu (9. novembar) u dvorani "Borik".

BORAC M:TEL: Ivanović, Perić 6, Jelušić, Kalamanda 8, Petrović 2, Momić, Nježić 8, Knežević, Tepić, Gračić, Draganić 3, Stojanović, Rožić 1, Subotić, Knezović, Bajčeta 2.

RIKO RIBNICA: Levštek, Laljek 2, Bogdanović 1, Žagar 5, Ljevar 4, Jelenović, Grum 1, Miličević 9, Meštrić, Klarić, Cimerman, Grebenc 1, Nosan 1, Hrastnik 1.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!