Dobojlije slavile u "Boriku": Borac m:tel imao plus dva, pa minus pet - na kraju nije stigao goste!

Dobojski premijerligaš trijumfovao je u banjalučkom hramu sporta u derbiju 10. kola rukometne Premijer lige BiH.

borac sloga rukomet  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši Borca m:tel poraženi su od dobojske Sloge rezultatom 23:25 u derbiju desetog kola Premijer lige BiH.

Banjalučanima je ovo peti neuspjeh u sezoni, a prvi na domaćem parketu, dok su Dobojlije u "Boriku" uknjižile četvrti trijumf.

Uz odbranjena dva napada i pogodak sa igračem manje, Borac m:tel je u sedmom minutu prvi put na utakmici došao do prednosti od dva gola (4:2).

Isti plus imao je u još par navrata (5:3, 6:4, 7:5), međutim Banjalučani kao da su "nestali" sa terena nakon što pivot Banjalučana Milenko Rožić nije uspio da zatrese mrežu i prvi put na meču odvede svoj tim do prednosti od tri pogotka.

Od tog trenutka, dobojski klub je u potpunosti preuzeo kontrolu i od minusa od dva gola u 15. minutu došao do prednosti od čak pet (9:14) u 23. minutu.

U međuvremenu je trener Banjalučana Mirko Mikić "potrošio" dva tajma, a do tog trenutka briljirao je nekadašnji prvotimac Borca m:tel Vladana Đurđević, koji je do tog trenutka čak šest puta zatresao Borčevu mrežu.

Luka Perić je sa dva pogotka smanjio minus za Dobojlijama (11:14), u posljednjem minutu je Borac m:tel pri rezultatu 12:15 imao napad za -2, ali ga nije iskoristio, što su Dobojlije kaznile i pogotkom iz kontranapada pred drugo poluvrijeme stekle prednost od četiri pogotka (12:16).

Na isteku 43. minuta, Ognjen Kalamanda je primakao Borac m:tel na dva gola minusa (17:19), potom je i Luka Perić dodatno smanjio zaostatak u 47. minutu, pa je strateg gostiju bio primoran da reaguje.

Nakon devete odbrane Davida Momića, Borac m:tel je napadao za izjednačenje, a kad u tome nije uspio, uslijedila su dva gola Dobojlija za 18:21.

Prednost od tri gola do kraja je bila neuhvatljiva za Banjalučane, koji su do kraja meča pokušavali da se približe, ali su u ključnim trenucima pravili početničke greške u fazi napada.

Goste je do trijumfa predvodio Vladan Đurđević sa devet golova, dok je čuvar mreže gostujućeg tima Milutin Bogdanović imao 12 intervencija.

U Borčevom taboru, takođe sa devet golova, prednjačio je Luka Perić, dok se David Momić zaustavio na 11 odbrana.

Izviđač - Vogošća 37:30

TABELA: Izviđač (-1) 17,  Leotar 15, Gračanica (-1) 14, Vogošća 14, Krivaja 13, Konjuh 12, Sloboda (-1) 10, Sloga 9, Iskra 9, Borac m.tel (-1) 8, Maglaj 8, Hercegovina (-1) 8, Goražde 6, Bosna 5, Gradačac (-1) 3*, Kakanj 2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!