Novak saznao ko ga čeka u polufinalu: Amerikanac sa kojim je prošao dramu u Australiji!

Đoković će imati poznatog rivala za protivnika u Torinu.

Novak Đoković u polufinalu Završnog mastersa protiv Tejlora Frica Izvor: Profimedia

Novak Đoković igraće u polufinalu završnog Mastersa u Torinu protiv Tejlora Frica. To je odlučeno tako što je Amerikanac pobijedio Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima u tri seta i plasirao se među četvoricu najboljih u Italiji, zauzevši drugo mjesto u Zelenoj grupi. U njoj će prvoplasirani biti Kasper Rud, koji će igrati za finale protiv pobjednika meča Stefanos Cicipas - Andrej Rubljov.

Novak će u petak igrati meč u kojem neće imati takmičarski motiv, jer će od 14 časova stati na teren protiv Danila Medvedeva znajući već da je sigurno prvi da će mu rival na putu ka finalu biti trenutno devetoplasirani teniser svijeta, protiv koga je igrao pet puta i svih pet puta ga je pobijedio.

U seriji tih mečeva Novak je čak četiri riješio bez izgubljenog seta, a dramatično je bilo samo u njihovom međusobnom duelu 2021. na Australijan openu, gdje je u trećem kolu Amerikanac uspio da se vrati iz dva seta zaostatka i da izjednači na 2:2. Međutim, tada je Novak uprkos povredi pobijedio i pokazao zašto je kralj Melburna i trijumfom u posljednjem setu 6:2 ipak i tada savladao protivnika u polufinalu Torina.