Debakl "osica" u Portugalu: Rukometašice Borca u Lisabonu upisale drugi najteži evro-poraz!

Portugalska ekipa trijumfovala je nad crveno-plavima razlikom od čak 26 golova.

rukomet benfika borac  Izvor: ŽRK Borac

Rukometašice Borca doživjele su debakl u Lisabonu!

U revanš utakmici trećeg kola Evropskog kupa, crveno-plave su poražene od favorizovane Benfike razlikom od golova, što je drugi najteži poraz banjalučkog kluba na evropskoj sceni:

BENFIKA – BORAC 50:24

Prethodni negativni rekord ostvaren je u oktobru 2012. godine, kada je tadašnja selekcija "osica" poražena u Danskoj od ekipe Tim Tvis Holstebro rezultatom 54:22.

U osmom minutu, golom Milane Railić, rezultat je bio u egalu (4:4), nakon čega je Benfika u potpunosti preuzela kontrolu i iz minuta u minut dizala prednost.

Samo šest minuta kasnije, Portugalke su imale plus pet (10:5), što je trenera Borca Nikolu Bijelića primoralo da zatraži minut odmora.

Nije strateg crveno-plavih uspio da razmrda svoje igračice, koje su u fazi napada srljale iz greške u grešku, što je tim poput Benfike znao da kazni i na pauzu ode uz razliku od

U još jačem ritmu su domaće rukometašice igrale u nastavku.

Nakon deset minuta igre, došle su do broja golova koji su postigle u Banjaluci (34), do kraja su se zaustavile na 50 golova, a na listi strijelaca prednjačile su Konstanca Sekveira, Alina Molkova i Marijana Kosta, koje su po sedam puta pogađale Borčevu mrežu.

Sa druge strane, Milana Railić je postigla deset golova, dok je Božana Ćutković upisala osam.

Prije odlaska na zimsku pauzu, Borčeve rukometašice odigraće još dva meča u okviru Premijer lige BiH, protiv Ilidže (14. decembar) i Krivaje (17. decembar), nakon čega ih 25. decembra u Trebinju očekuje meč Svesrpskog kupa protiv Železničara iz Inđije.