BANJALUKA IMA NAJBOLJEG KARATISTU NA SVIJETU! Luka Pejić prvi na rang-listi

Autor Haris Krhalić

Luka Pejić će ovu godinu završiti kao najbolje rangirani karatista među juniorima u kategoriji do 61 kilograma.

luka pejić Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Banjaluka ima najboljeg karatistu svijeta – u kategoriji do 61 kilograma i u juniorskoj konkurenciji, prvi na svjetskoj rang-listi je član banjalučke Energije- Luka Pejić!

Mladi karatista je u "žižu javnosti" došao u junu ove godine kada je na prvenstvu Evrope za kadete, koje je održano u Pragu, osvojio srebrnu medalju. U juniorsku konkurenciju je ušao sa stilom, s obzirom da je na Svjetskom prvenstvu u Turskoj, u konkurenciji juniora do 61 kilograma osvojio bronzu trijumfom nad Crnogorcem Nikolom Bjelajcem.

Nakon ove dvije medalje, prije par dana zablistao je i u Svjetskoj ligi mladih u Veneciji. Pejić je osvojio zlatnu medalju pošto je u finalu kategorije do 61 kilogram savladao Italijana Asteritea Rafaelea.

Izvor: Screenshot/WKF.net

Zahavaljujući ovim rezultatima, Pejić je tako nakon samo tri mjeseca provedena u juniorskoj konkurenciji stigao do samog svjetskog vrha. Treba dodati, kako drugi član banjalučke Energije Pavle Dujaković trenutno zauzima drugo mjesto na rang-listi za karatiste mlađe od 21 godine u kategoriji do 60 kilograma.

Pejić je nedavno, od strane Ministarstva porodice, omladine i sporta, izabran među 10 najperspektivnijih sportista Republike Srpske, dok je Dujaković ponio laskavu titilu najboljeg sportiste RS u ovoj godini.