SLAVLJE BANJALUČANA ZA KRAJ POLUSEZONE: Borac nadigrao visočku Bosnu

Autor Haris Krhalić

Borac m:tel upisao je ubjedljivu pobjedu nad ekipom Bosne iz Visokog.

Borac Bosna Visoko Premijer liga BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rukometaši Borca m:tel su, u zaostaloj utakmici 15. kola Premijer lige BiH, savladali Bosnu iz Visokog rezultatom 32:22. Banjalučani su od samog početka kontrolisali utakmicu te na kraju zasluženo slavlili.

Borac m:tel - Bosna Visoko 32:22 (17:15)

Nakon početnog vođstva Banjalučana od 2:0 gosti iz Visokog su izjednačili na 3:3, da bi crveno-plavi u devetom minutu stigli do tri gola prednost pri rezultati 6:3. Nakon toga rukometaši Bosne prave serije od 3:0 i stižu do novog izjednačenja (6:6). Na poluvrijeme se otišlo sa vođstvom Borca od dva gola (17:15).

Zahvaljujući odličnoj igri početkom drugog poluvremena, Borac je nakon devet minuta igre u nastavku imao šest golova prednosti (22:16). Deset minuta prije kraja crveno-plavi su imali isto toliko golova prednosti nad večerašnjim rivalom (29:19). Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli da smanje rezultatski zaostatak.

Rukometaši Borca su ovom pobjedom jesenji dio polusezone sezone završili na desetom mjestu tabele sa 15 bodova manje od prvoplasiranog Izviđača. Sada slijedi pauza u prvenstvu koja će trajati do februara.