Respektovali Borac u izjavama, ali ne i na terenu: Ubjedljiva pobjeda Slobode nad Banjalučanima!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Težak poraz upisali su rukometaši Borca u Tuzli u subotu uveče.

Rukomet PLBIH Sloboda Borac 36- 26 Izvor: Promo/RK Sloboda Tuzla

"Jedna mlada, dobra, kvalitetna ekipa, istorijski klub, klub sa tradicijom“... govorili su u taboru Slobode pred duel sa banjalučkim Borcem, a onda u meč ušli bez mnogo respekta na terenu i upisali ubjedljiv poraz.

Tuzlanska Sloboda savladala je Borac rezultatom 36:26 u derbiju 14. kola rukometne Premijer lige BIH odigranom u subotu uveče.

Banjalučani su u prošlom kolu upisali pobjedu protiv Kaknja u kojoj su postigli čak 45 golova, ali su protiv Slobode bili daleko lošiji i u prvih 30 minuta samo 11 puta zatreslu mrežu.

Sloboda je vodila 18:11 poslije prvog poluvremena i kontrolisala igru, a tako su nastavili i u drugom poluvremenu.

Borac je imao mnogo problema i u odbrani pa je na kraju poražen sa dvocifrenom razlikom na posljednjem gostovanju u prvom dijelu sezone.

Tuzlake su do pobjede predvodili Benjamin Čičkušić sa devet i Anes Bečić sa sedam golova.
Kod Borca najefikasniji je bio Miloš Nježić sa šest golova, dok je Ognjen Kalamanda postigao četiri.