Francuz se "revanširao" Švarcu: Panturo stigao do zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu

Autor Haris Krhalić

Aleksis Panturo po drugi je put u karijeri osvojio zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima u alpskoj kombinaciji.

Po drugi put u karijeri 31-godišnji Francuz Aleksis Panturo osvojio je naslov svjetskog prvaka u alpskoj kombinaciji trijumfom na otvaranju ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva.

Panturo je drugi naslov svjetskog prvaka u alpskoj kombinaciji, nakon trijumfa 2019. u švedskom Areu, osvojio postavivši najbolje vrijeme u superveleslalomu (1:08.25), a potom u slalomu trećim rezultatom povećao je prednost koju je imao u odnosu na branioca naslova, 27-godišnjeg Marka Švarca.

Švarc je napravio pogrešku neposredno prije ulaska u cilj, što ga je koštalo prvog mjesta i odbrane titule. Austrijanac je za osvajačem zlatne medalje zaostao deset stotinki. Inače, Švarc je 2019. godine slavio uspravo ispred Panturoa, od kojeg je bio brži samo četiri stotinke.

Treće mjesto pripalo je još jednom predstavnikom Austrije, Rafaelu Hazeru koji je za pobjednikom kasnio 44 stotinki.

Sutra je na rasporedu ženski superveleslalom, na kojem će nastupiti i bh. skijašica Elvedina Muzaferija koja je juče ostvarila najbolji plasman na svjetskim prvenstvima.