Radnik prvi finalista Kupa BiH: Za trofej protiv pobjednika duela Domaljevac - Borac

Bijeljinci sa dvije pobjede protiv sarajevske Bosne izborili finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Odbojkaši Radnika iz Bijeljine u finalu Kupa BiH Izvor: Promo/OK Radnik Bijeljina

Odbojkaši Radnika iz Bieljine prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine.

Nakon gostujućeg trijumfa 3:1 u Sarajevu, Bijeljinci su i u revanšu bili bolji od Bosne, te maksimalnom pobjedom 3:0 izborili finale, u kojem će pokušati doći do svog prvog trofeja u Kupu BiH. Nastavili su tako sjajnu seriju, produživši niz pobjeda na 14 računajući sva takmičenja.

Radnik je fenomenalno ušao u drugi susret protiv Bosne, ekspresno riješio prvi set u svoju korist 25:13 i činilo se da će rutinski privesti meč kraju. Ipak, Sarajlije se nisu lako predale, pa smo u drugom setu vidjeli pravu dramu. Na kraju su domaći na razliku slavili 32:30.

Treći set bio je samo formalnost. Radnik ga je dobio rezultatom 25:19 i izborio finale.

Drugi finalista biće poznat nakon drugog polufinalnog meča, koji je na programu u srijedu od 17 časova.

Domaljevac je ubjedljivim trijufmom u Banjaluci 3:0 (25:20, 25:20, 25:19) napravio krupak nkorak ka finalu, pa će u Orašju protiv Borca nastojati da ovjeri trijumf iz prvog duela i zakaže meč za trofej protiv Radnika.

Podsjetimo, u prethodnih devet sezona neprikosnovena je bila brčanska Mladost, koja je najtrofejnija ekipa u ovom takmičenju. Ipak, s obzirom da se polufinalu Kupa BiH sastaju finalisti kupova Republike Srpske i Federacije BiH, a Brčaci su prošle godine u polufinalu Kupa RS eliminisani od Borca, nisu imali priliku da brane pehar koji su osvajali u kontinuitetu od 2014. godine.

Dakle, Radnik traži svoj prvi trofej u Kupu BiH, baš kao i Domaljevac ili Borac, koji nikada do sada nisu osvajali ovo takmičenje. Osim Mladosti, šest trofeja u svojim vitrinama imaju odbojkaši Kaknja, dok su se po jednom radovali Modriča Optima i Jedinstvo iz Brčkog.