Radnik i Domaljevac nadomak finala Kupa BiH: Borac ubjedljivo poražen u "Boriku"

Odigrane prve utakmice polufinala Kupa BiH za odbojkaše.

Radnik pobijedio Bosnu, a Domaljevac Borac u polufinalu Kupa BiH Izvor: Promo/OK Borac

Odbojkaši bijeljinskog Radnika i Domaljevca ostvarili su gostujuće pobjede u prvim polufinalnim utakmicama Kupa BiH i tako stigli nadomak plasmana u finale.

Bijeljinci su dominirali protiv Bosne u Sarajevu u prva dva seta (13:25, 18/25), da bi domaći u trećem uspjeli da se vrate u igru, te ovaj period riješe u svoju korist rezultatom 25:21. Ipak, odbojkaši Radnika nisu dozvolili iznenađenje u četvrtom setu, u kojem su trijumfovali 15:25 i slavili ukupnim rezultatom 3:1 i jednom nogom zakoračili u finale.

U drugom večerašnjem meču gosti su bili još dominantniji. Igrači Domaljevca nisu dozvolili timu iz Banjaluke da im uzme ni set. Meč u "Boriku" gosti su ubjedljivo riješili u svoju korist maksimalnim rezultatom 3:0, a po setovima je bilo 25:20, 25:20 i 25:19.

Revanš mečevi u Bijeljini i Orašju na programu su za sedam dana, a u slučaju da rezultat nakon dva meča bude izjednačen, putnika u finale odlučiće bolja set ili poen razlika.

Zanimljivo, Domaljevac i Borac već za vikend igraju u prvenstvu, a onda za sedam dana novi meč - revanš polufinala Kupa BiH.

Podsjetimo, u polufinalu Kupa BiH sastali su se finalisti Kupa Republike Srpske i Kupa Federacije BiH. Borac i Radnik u meču za trofej u Kupu RS u novembru odmjerili su snage, a Bijeljinci su bili uspješniji i slavili 3:1.