Borac gubio, pa preokrenuo u Modriči: Šesto slavlje "crveno-plavih" u Premijer ligi BiH (FOTO)

Nisu Banjalučani dobro počeli meč protiv Modričana, ali su na kraju stigli do tri boda.

Odbojkaši Borca pobijedili Modriču 3:1 Izvor: Promo/OK Borac

Banjalučki Borac nastavlja potjeru za vodećim dvojcem u Premijer ligi BiH.

Banjalučani su večeras u Modriči slavili 3:1, iako nisu dobro počeli susret 10. kola, s obzirom da su domaćini mnogo boljom igrom u prvom setu poveli 1:0 (25:19).

Ipak, u sljedeća tri seta "crveno-plavi" nili su dominantni, posebno u četvrtom, kada su rivalu prepustili samo 13 poena (19:25, 23:25 i 13:25).

Tim Miše Marjanovića tako je zabilježio šesti prvenstveni trijumf, drugi uzastopni, a sve to nakon veoma loše serije tokom novembra, kada su upisana čak četiri neuspjeha u nizu.

Borac je trećeplasirani tim prvenstva sa 19 bodova, devet manje od lidera Domaljevca, koji je ostvario trijumf u gostima protiv Kaknja 3:2. Na drugom mjestu sa 24 boda ostao je bijeljinski Radnik, koji je takođe večeras maksimalnim rezultatom porazio Jedinstvo pred svojim navijačima.

Višestruki šampion Mladost doživjela je novi poraz. Bolje je bilo Ljubinje takođe 3:0, dok je identičnim rezultatom Bosna porazila "fenjeraša" Ilidžu.