Borac poražen u Kaknju: Branilac titule nadigrao crveno-plave na domaćem terenu!

Odbojkašima Kaknja pripao je derbi sedmog kola Premijer lige BiH.

odbojkaši borca poraženi od kaknja  Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Derbi susret sedmog kola odbojkaške Premijer lige BiH između Kaknja 78 i Borca završen je trijumfom domaće ekipe rezultatom 3:1.

KAKANJ 78 – BORAC 3:1 (33:31, 24:26, 25:22, 25:20)

Nakon ovog duela, dva tima su se izjednačila po učinku – braniocu titule ovo je bila četvrta pobjeda u sezoni, uz tri poraza, dok su Banjalučani uknjižili treći vezani poraz, nakon što su u prva četiri kola bili stoprocentno uspješni.

Prvi set bio je najdramatičniji – trajao je 35 minuta, a osvojio ga je domaćin poslije igre "na razliku" rezultatom 33:31.

Borac je odlično počeo ovaj period igre i poveo rezultatom 0:5, pa su Kakanjci morali da reaguju minutom odmora, koja je urodila plodom. Polovinom seta aktuelni šampion je preokrenuo rezultat, da bi u "igri nerava" više pokazao i poveo 1:0 u setovima.

"Na razliku" se igralo i u drugom periodu, ali je ovog puta uspješniji bio banjalučki tim, koji je ovaj period osvojio rezultatom 24:26.

Predstojeća dva bila su, ispostavilo se, i posljednja dva perioda u ovom meču. Treći i četvrti set ponovo su pripali domaćima (25:22, 25:20), koji će u osmom kolu, predstojećeg vikenda, dočekati Mladost, tim koji su skinuli sa trona prošle sezone.

Borac će, sa druge strane, biti domaćin Radniku.

TABELA: Domaljevac 20, Radnik 15, Jedinstvo 14, Kakanj 78 13, Borac 13, Bosna 11, Mladost 7, Ljubinje Bankon 8, Modriča Novoprom 4, Ilidža 0.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!