Borac lako pao u Norveškoj: Banjalučani sanjaju čudo na istom terenu u četvrtak

Borac ubjedljivo poražen od Vikinga u prvom meču šesnaestine finala CEV Čelendž kupa.

Borac poražen od Vikinga 0:3 Izvor: MONDO/Dejan Kondić

Odbojkašima Borca trebaće pravo rezultatsko čudo u četvrtak u revanš meču šesnaestine finala CEV Čelendž kupa, s obzirom da je norveški Viking pokazao znatno više u prvom susretu i stigao do ubjedljivog slavlja maksimalnim rezultatom 3:0 (28:18, 25:16, 25:18).

Tim iz Bergena odigrao je znatno kvalitetnije, vodio tokom cijelog susreta, ne dopustivši gostima iz Banjaluke ni gram nade da mogu do iznenađenja u prvom odmjeravanju snaga.

Bergen je najveću prednost u prvom setu imao kada je na semaforu stajalo 15:9. Borac je tada serijom 6:2 uspio da smanji zaostatak i priđe na samo poen minusa (17:16). Ipak, Norvežani su uzvratili istom mjerom, serijom 5:1 odbili ovaj napad "crveno-plavih", vezali još nekoliko poena u finišu prvog dijela igre, te prvi set na kraju ubjedljivo riješili u svoju korist 25:18.

Norveški sastav znatno lakše osvojio je drugi set. Ekspresno su domaći stigli do ubjedljivog vođstva, 6:1, a zatim i 9:2, pa je Banjalučanima bilo izuzetno teško nakon velikog zaostatka da se vrate u igru. Nakon 21:12 bilo je jasno da povratka u ovom setu nema i Viking je poveo 2:0 (25:16) i stigao nadomak trijumfa.

Razlike na terenu nije bilo ni u trećem setu, gdje su domaći odmah krenuli znatno bolje, diktirali tempo od početka do kraja, te na kraju više nego zasluženo stigli do maksimalnog trijumfa 3:0 (25:18).

Revanš meč takođe će biti odigran u Norveškoj, u četvrtak od 19 časova.