Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Banjalučani se porazom u revanšu protiv Vikinga oprostili od CEV Čelendž kupa.

CEV Čelendž kup OK Borac poražen u revanšu protiv Vikinga Izvor: MONDO

Odbojkaši Borca nadali su se čudu poslije poraza u prvom meču od Vikinga 3:0, ali ono se nije desilo.

Norveški predstavnik slavio je i u revanšu šesnaestine finala CEV Čelendž kkupa u Bergenu, a rezultat je bio gotovo identičan kao i u srijedu uveče 25:16, 25:16, 25:18.

Dva poena manje nego jče uzeli su Banjalučani u prvom setu, u kojem nisu uspjeli da povedu, a svo vrijeme Viking je kontrolisao igru i završio ovaj period sa 25:16.

U naredna dva seta Borac je imao vođstvo 2:0, ali su i u drugom i u trećem setu Norvežani vrlo brzo preuzeli vođstvo i uvećavali prednost do 25:16, a onda i 25:18 za konačnih 3:0 u setovima.

Ekipa Borca ipak nije uspjela da iznenadi protivnika i završila je svoj istorijski nastup u evropskim takmičenjima u šesnaestini finala CEV Čelendž kupa.