Šampionke prejake za "osice": Grude ubjedljivo slavile u Boriku

Autor Haris Krhalić

Rukometašice Borca poražene su od ekipe Gruda rezultatom 26:36.

Rukometašice Borca su, u okviru 12. kola Premijer lige BiH, poražene u dvorani Borik od ekipe Gruda rezultatom 26:36. Gostujuća ekipa je od samog početka utakmice imala prednost te je na kraju zasluženo slavila.

Borac – Grude 26:36 (9:15)

Nakon početnih 1:1 Grude prave mini-seriju od 3:0, pa se u 10. minutu gošće imale prednost 4:1. Do 20. minuta igralo se gol za gol, a onda su aktulne šampionke ponovo napravili mini-seriju 3:0 i otišle na plus šest (5:11).

Do poluvremena gošće su uspjele sačuvati stečenu prednost pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 9:15.

Nakon četiri minute igre Grude su pobjegle na +8, da bi dvadeset minuta prije kraja stigle i do +11. Na kraju je bilo deset golova razlike za gošće.

Najefikasnija u gostujućoj ekipi bila je Jovana Ilić sa 13 golova dok je Martina Šumelj upisala 13 odbrana. U redovima Borca Slađana Andrić i Sara Majkić su postigle po pet golova, dok je Dragan Vukosavljević imala sedam odbrana.