ŽRK Borac četvrti put zaredom odbranio Kup Republike Srpske! Osmi pehar za banjalučke "osice"

Rukometašice Borca četvrtu godinu uzastopno, a ukupno osmi put, osvojile su Kup Republike Srpske.

ŽRK Borac pobjednik Kupa RS 2023. Izvor: PROMO/Rukometni savez RS

Na završnom turniru u Kozarskoj Dubici savladali su u finalu domaću Knežopoljku 25:23 (14:10). Veliki pehar i prelazni pehar kapitenu Jovani Novaković uručili su predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević i ambasador BiH u Makedoniji Dragan Jaćimović.

Od prvog minuta su Banjalučanke imale prednost, a Dubičanke su samo jednom uspjele da izjednače kada je bilo 1:1. Sjajno su ovaj period odigrale popularne osice, što se posebno odnosi na briljantnu Milanu Railić koja je za prvih 30 minuta dala sedam golova.

U nastavku su Banjalučanke vodile i sa pet golova razlike, Dubičanke se vraćale u igru, ali je trofej na kraju zasluženo pripao Borcu u čijem timu je Milana Railić dala 11 golova, a na drugoj strani 12 ja dala Lara Stanić.

Za najbolju igračicu izabrana je Milana Railić, prvi strijelac Slađana Andrić sa 13 golova, Dragana Vukosavljević je najbolji golman (svi iz ŽRK Borac).

Pobjedniku Kupa pripala je nagrada od 3.000, a poraženom finalisti 2.000 maraka.

Rukometni savez Republike Srpske organizovao je 27. po redu finale Kupa RS, uz veliku pomoć ŽRK Knežopoljka, a u najavi turnira predsjednik Marinko Umičević javno je upitao: "Kome treba Kup RS?".