Srpska open uživo prenos osmina finala

Stavljena je tačka na još jedan takmičarski dan na banjalučkom teniskom turniru.

Srpska open uživo prenos osmina finala Izvor: Mondo/Haris Krhalić

Završen je peti takmičarski dan na Srpska openu, nakon kojeg su poznati svi parovi četvrtfinala u singlu i polufinala u dublu.

Srpski teniseri Dušan Lajović i Miomir Kecmanović savladali su svoje rivale Gregou Barera i Abedalaha Šelbaja, a plasman među osam najboljih izborio je i Damir Džumhur, pomalo iznenađujućom pobjedom nad Rišarom Gaskeom.

Najviše pažnje banjalučke publike privukao je meč koji je drugi nosilac i branilac titule Andrej Rubljov igrao protiv Huana Pabla Variljasa.

Na kraju se ruski teniser i šesti igrač planete lako obračunao sa Peruancem, baš kao i šesti nosilac, Čeh Jirži Lehečka, sa moldavskim veteranom Raduom Albotom.

Džejmi Marej i Majkl Venus, prvi nosioci u dublu, eliminisali su nakon drame Gonzala Eskobara i Dijega Idalga (6:4, 4:6, 13:11), a bez plasmana u polufinale ostali su Nikola Ćaćić i Miomir Kecmanović, koje je porazio belgijski par Sander Žil - Joran Fligen.

17:59

Ćaćić i Kecmanović ispali

Srpski dubl nije uspio da se plasira u polufinale Srpska opena.

Belgijanci Žil i Fligen savladali su srpske tenisere rezultatom 2:0 u setovima (7:6, 6:4).

17:58

Prvi nosioci u polufinalu poslije "hičkokovske" završnice!

Džejmi Marej i Majkl Venus izborili su polufinale u konkurenciji dublova!

Prvi set u duelu sa Gonzalom Eskobarom i Dijegom Idalgom osvojili su rezultatom 6:4, drugi su izgubili istim rezultatom, da bi potom u trećem, odlučujućem setu koji se igra do deset osvojenih poena moralo da se igra na razliku.

Na kraju, taj set je završen rezultatom 13:11 za Mareja i Venusa!

17:41

OVO SU PAROVI ČETVRTFINALA!

Nakon trijumfa Lehečke nad Albotom, saznali smo sve parove četvrtfinala Srpska opena, a svi mečevi igraju se u petak na Centralnom terenu!

Novak Đoković (1) – Dušan Lajović
Miomir Kecmanović (4) – Jirži Lehečka (6)
Aleks Molčan – Laslo Đere
Damir Džumhur – Andrej Rubljov (2)

17:38

Zanimljiva konferencija Andreja Rubljova

Ruski igrač održao je veoma zanimljivu konferenciju za novinare nakon pobjede nad Variljasom.

17:36

Čeh posljednji četvrtfinalista

Lehečka je drugi set protiv Albota osvojio rezultatom 6:2 i plasirao se u četvrtfinale, u kojem će snage odmjeriti sa Miomirom Kecmanovićem.

17:35

Šta je rekao Džumhur nakon velike pobjede?

Najbolji bh. teniser zahvalio se Banjalučanima na podršci u duelu sa Rišarom Gaskeom.

17:26

Lehečka ima dva brejka prednosti u drugom setu

Češki teniser vodi 1:4 u drugom setu protiv Radua Albota, ima dva brejka prednosti i veoma je blizu plasmana u četvrtfinale, gdje ga čeka Srbin Miomir Kecmanović.

17:24

Ćaćić i Kecmanović izgubili prvi set nakon drame!

Belgijski par Žil - Fligen je prvi set osvojio nakon taj-brejka, koji je završen rezultatom 11:9!

Izvor: Mondo/Slaven Petković

17:17

Džumhur napredovao 17 mjesta na lajv renkingu!

Plasmanom u četvrtfinale Srpska opena, u kojem će snage odmjeriti sa Andrejom Rubljovim, Damir Džumhur je na lajv listi "skočio" sa 202. na 185. mjesto!

Izvor: Screenshot

17:13

Srpski dubl igra taj-brejk

Ćaćić i Kecmanović igraju taj-brejk prvog seta protiv Žila i Fligena.

17:11

Osvojio je Albot prvi gem...

... i odmah ostvario sjajnu interakciju sa publikom, koja ga je nagradila aplauzom!

17:05

LEHEČKA SA NULOM OSVAJA SET!

Češki teniser bez izgubljenog gema osvaja prvi set protiv Radua Albota!

17:02

Objavljen raspored mečeva za petak!

Novak Đoković, kao što je bio slučaj i u srijedu, na teren neće prije 15.00 časova - njegov meč sa Dušanom Lajovićem je treći na Centralnom terenu.

Pogledajte kompletan raspored mečeva!

16:49

Marej i Venus osvojili prvi set

Prvi nosioci u konkurenciji dublova, Džejmi Marej i Majkl Venus, osvojili su prvi set rezultatom 6:4 u duelu sa ekvadorskim parom Gonzalo Eskobar - Dijego Idalgo.

U ovim trenucima se igra još jedan dubl, u kojem se sastaju srpski i belgijski par - Miomir Kecmanović i Nikola Ćaćić igraju protiv Sandera Žila i Jorana Fligena, a trenutno je 3:3 u prvom setu.

16:47

Rubljov na srpskom: HVALA!

Andrej Rubljov se na srpskom jeziku zahvalio, nakon meča, publici koja ga je bodrila u duelu sa Huanom Pablom Variljasom.

16:31

Uskoro počinje posljednji meč na Centralnom terenu!

Današnji program na glavnom terenu Srpska opena zatvoriće Moldavac Radu Albot, trenutno 110. igrač planete, i Čeh Jirži Lehečka, koji je u ovom trenutku 36. na svjetskoj rang-listi.

Pobjednik ovog meča će u četvrtfinalu odmjeriti snage sa četvrtim nosiocem, Miomirom Kecmanovićem.

16:26

POSLJEDNJI POEN RUBLJOVA

16:18

Kraj

Završen je meč, Rubljov je i drugi set protiv Variljasa osvojio rezultatom 6:2 i plasirao se među osam najboljih igrača na Srpska openu.

16:09

Samo gem dijeli Rubljova od pobjede

Rubljov je potvrdio brejk, vodi 5:1 u drugom setu i nalazi se na korak od trijumfa i plasmana u četvrtfinale, gdje ga čeka najbolji bh. teniser Damir Džumhur.

16:06

Rubljov pred pobjedom

Rus pravi novi brejk u drugom setu i vodi 4:1, te je pred pobjedom u duelu sa Variljasom.

15:50

Džumhur prošao u četvrtfinale!

Izvor: Anadolija/Miomir Jakovljević

Prvi reket BiH napravio je u četvrtak veliko iznenađenje i na krilima banjalučke publike eliminisao Francuza Rišara Gaskea rezultatom 2:1 u setovima 6:4, 1:6, 7:6. Pročitajte!

15:49

Rubljov rutinski do prvog seta!

Rus Andrej Rubljov bez problema je osvojio prvi set protiv Huana Pabla Variljasa iz Perua - 6:2.

15:38

Taj-brejk odlučuje na meču Džumhura i Gaskea

Izvor: Mondo/Haris Krhalić

Damir Džumhur trenutno igra taj-brejk trećeg seta protiv Rišara Gaske nakon kojeg će biti poznato ko će u četvrtfinale Srpska opena.

14:40

Kecmanović se pridružio Novaku i Duciju

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Poslije Novaka Đokovića i Dušana Lajovića, i treći srpski teniser Miomir Kecmanović izborio je plasman u četvrtfinale Srpska opena! On je u dva seta poslije velike borbe savladao Jordanca Abedelaha Šelbaja - 6:4, 7:6 (7:4) i čeka boljeg iz duela između Radua Albota iz Moldavije i Čeha Jiržija Lehečke.

14:35

Rubljov gleda Kecmanovića

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Drugi nosilac Srpska opena Andrej Rubljov uživo iz lože posmatra meč Kecmanovića i Šelbajha.

14:25

Gaske izjednačio na 1:1

Francuz Rišar Gaske pomeo je Damira Džumhura u drugom setu - 6:1 i izjednačio na 1:1.

14:10

Damir se žali na loptice

Tokom drugog seta protiv Rišara Gaskea, prvi reket BiH se često žalio na loptice.

"Svaki gem se istroše i odmah ne mogu da igram s njima, ali svaki. Ne može čovječe prespore su loptice", rekao je Džumhur, koji u ovom trenutku gubi sa 4:0 u drugom setu.

13:53

Džumhur osvojio prvi set!

Bh. teniser Damir Džumhur osvojio je prvi set protiv Rišara Gaskea! Sarajlija je na startu oduzeo servis Francuzu, međutim, Gaske je vratio brejk u šestom gemu, da bi uslijedila serija brejkova na obje strane! U devetom je Damir ponovo oduzeo servis Rišaru, a onda rutinski okončao prvi set - 6:4.

13:31

Pogledajte foto-galeriju sa meča Džumhura i Gaskea

13:26

"Nolemanija" u Banjaluci!

Izvor: Srna/Darko Šavija

Tenisku groznicu u Banjaluci i Republici Srpskoj potvrđuju i brojni obožavaoci koji danima više časova čekaju da pozdrave najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića ispred banjalučkog hotela u kojem boravi tokom teniskog turnira "Srpska open".

Više desetina građana od ranih jutarnjih časova čekaju da upoznaju svog, kako kažu, favorita Novaka Đokovića.

"Ovdje sam nekoliko sati, čekam da iz hotela izađe Novak Đoković. Čast nam je da je najbolji teniser svijeta u našem gradu. Na turniru nisam bio jer nisam uspio kupiti karte", rekao je Srni jedan od Banjalučana koji je sa prijateljima čekao Đokovića.

Đoković će sutra, u četvrtfinalu turnira "Srpska open", igrati protiv Dušana Lajovića.

13:07

Dobro počeo i Damir Džumhur!

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur odmah je na početku meča protiv Rišara Gaskea napravio brejk na Srpska openu u Banjaluci. Francuz u prvom gemu nije osvojio nijedan poen.

12:56

Dobar start Miomira Kecmanovića!

Srpski teniser odmah na početku je oduzeo servis Jordancu Abedalahu Šelbajhu i poveo sa 3:1 u prvom setu.

12:49

Oni su u polufinalu dublova!

Portugalsko-kazahstanska kombinacija Francisko Kabral/Aleksandr Nedovjesov izborila je plasman u polufinale Srpska opena u Banjaluci u konkurenciji dublova. Oni su u četvrtfinalu u dva seta - 7:6 (7:5), 6:1 eliminsali francuski par Sadio Dumbija/Fabijen Ribo.

12:16

Dušan Lajović je demolirao Francuza!

Dušan Lajović zakazao je duel protiv Novaka Đokovića u četvrtfinalu Srpska opena! Srpski teniser je sa ubjedljivih 2:0 (6:3, 6:0) deklasirao Gregoa Berera i po treći put u karijeri stekao priliku da se bori protiv prvog reketa svijeta. Interesantno, Duci je protiv Francuza vezao čeka devet gemova!

12:14

OTKUD MU GEM?!

Tokom meča Lajovića i Barera sudija je pogriješila i pri rezultatu 4:0 rekla da "Lajović vodi 4:1" , što je malo zbunilo srpskog tenisera. Duci ju je ispravio, a ona se izvinila i rekla 4:0.

12:10

Dušan igra kao u transu!

Srpski teniser Dušan Lajović odlično je počeo u drugom setu i grabi ka pobjedi i plasmanu u četvrtfinale Srpska opena! Napravio je čak dva brejka i vodi sa 4:0 osvojivši čak sedam gemova zaredom!

11:55

Lajović osvojio prvi set!

U osmom gemu, Lajović je ponovo osvojio brejk i to iskoristivši tek četvrtu priliku, a onda je na svoj servis stigao do osvajanja seta - 6:3.

11:18

Lajović odlično počeo, ali je uzvratio Francuz!

Dušan Lajović je odlično počeo meč protiv Francuza Gregora Berera i rutinski završio gem na svoj servis. Potom je propustio četiri brejk lopte, ali je petu uspio da realizuje i povede 2:0 u prvom setu! Novi gem je takođe dobio, da bi Francuz uzvratio sa tri osvojena gema za izjednačenje - 3:3.

11:01

Nik Kirjos odgovorio Novaku!

Izvor: Profimedia

Srpski teniser Novak Đoković je poslije pobjede na startu Srpska opena nad Lukom Van Ašom (2:1) poručio da bi volio jednog dana da bude trener Nika Kirjosa. I ne samo to, Đoković je poručio da vjeruje da bi Australijanac sa njim u timu osvojio pet grend slem titula, međutim to zadovoljstvo bi ga "pošteno koštalo". Nije dugo trebalo Kirjosu i da čuje za ovu Đokovićevu ideju, pa mu se javio putem Instagrama. Pročitajte!

10:59

Turnir Srpska open bez incidenata

Turnir Srpska open protiče bez incidenata: MUP Srpske "skinuo" dron iznad Teniskog centra u Banjaluci. Pročitajte!