BIH NADOMAK EVROPSKOG PRVENSTVA: Velika Slovenija pala u Cazinu, "zmajevi" vrlo blizu plasmana u Njemačku!

Rukometna reprezentacija BiH savladala prvoplasiranu Sloveniju i stigla na korak od Evropskog prvenstva.

BiH pobijedila Sloveniju 27:26 Izvor: Promo/Rukometni savez BiH

Bosna i Hercegovina ostvarila je veliki trijumf u Cazinu i praktično osigurala plasman na Evropsko rukometno prvenstvo, koje će u januaru naredne godine biti održano u Njemačkoj.

"Zmajevi" su večeras u sjajnoj atmosferi porazili vodeću selekciju grupe 7 rezultatom 27:26 (15:15) i pravo čudo trebalo bi da se desi pa da bh. tim ne zaigra na prvenstvu Starog kontinenta.

S obzirom da je Crna Gora slavila na Kosovu 26:24, BiH i Crna Gora sada imaju po šest bodova, a ukoliko "zmajevi" budu poraženi u posljednjemu meč u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u gostima protiv Crne Gore u nedjelju od 18 časova, na Euro će vjerovatno kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Sjajnu partiju pružio je Senjamin Burić, koji je iz sedam pokušaja postigao isto toliko golova, dok je Vlado Draganić pogodio šest puta iz šest šuteva. Mirko Herceg i Dino Hamidović postigli su po pet golova, dok je Benjamin Burić sakupio 11 odbrana.

Nakon uvodnih 2:4, bh. reprezentativci u 18. minutu prvi put su stekli četiri prednosti (11:7), nakon čega je uslijedila serija Slovenaca 4:0 i za pet minuta gosti su stigli do izjednačenja. Za 15 minuta BiH je rivalu dala 10 golova, a onda u narednih 15 svega pet. Držao je rukometaš Borca m:tel Draganić domaće u igri jer je iz četiri pokušaja postigao isto toliko golova.

U nastavku se konstantno igralo gol za gol, nekoliko puta viđena je smjena u vođstvu, ali su "zmajevi" u finišu imali više koncentracije i stigli do minimalne pobjede.

Slovence je predvodio Domen Novak sa šest golova.