Poznati finalisti Kupa BiH - domaćin završnog turnira protiv branioca trofeja!

U finalnom meču Kupa BiH sastaće se Vogošća i Izviđač.

vogošća i izviđač u finalu kupa bih  Izvor: RK Vogošća

U finalu rukometnog Kupa BiH, sastaće se Vogošća i Izviđač.

Domaćin završnog turnira je ranije tokom dana trijumfovao nad Slobodom (30:24), dok su "skauti", branioci trofeja, nadigrali najprijatnije iznenađenje u kup-takmičenju ove sezone, nevesinjsku Hercegovinu, i upisali pobjedu rezultatom 37:30.

Od prvog minuta su Ljubušaci uspostavili tempo i kontrolu nad utakmicom, a u 37. minutu su došli do maksimalne prednodti od 11 golova (26:15), pa je već tad bilo jasno da će se Izviđač naći u novom finalu.

Finalni meč igra se u nedjelju od 17.00 časova u dvorani "Amel Bečković" u Vogošći, uz prenos na BHT1.

Ukoliko Izviđač odbrani trofej, osvojiće duplu krunu, a biće mu to treći pehar Kupa BiH u istoriji kluba (2002. i 2022. godine). Vogošća, sa druge strane, ima samo jedan trofej Kupa BiH u svojim vitrinama, a osvojila ga je 2016. godine.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!