Drama, trofej i suze na šljaci Rolan Garosa: Iga Švjontek odbranila pehar u Parizu!

Autor Nikola Lalović

Iga Švjontek je nova šampionka Rolan Garosa!

Iga Švjontek osvojila Rolan Garos Izvor: Profimedia

Prva na svijetu, prva i na Rolan Garosu! Treći put u karijeri, a drugi put zaredom Iga Švjontek je osvojila Rolan Garos i tako uspjela da još više pobjegne na vrhu VTA liste. U finalu je savladala Čehinju Karolinu Muhovu6:2, 5:7, 6:4 i tako upisala svoj četvrti osvojeni grend slem u karijeri.

Poljakinja koja je tokom turnira dominirala i redom razbijala svoje rivalke sada se namučila protiv Čehinje koja je dokazala da nije slučajno u finalu. U prvom setu je Švjontek pokazala dominaciju pa je tako sa dva brejka lako došla do vođstva. A onda je krenula drama.

U drugom setu su se brejkovi ređali u finišu seta, a na kraju je Muhova uspjela da sa tri brejka, jednim više od rivalke izjednači. Ušlo se u treći odlučujući set sa brejkom Muhove, ali uspela je to brzo da neutrališe Poljakinja. Zatim je kod rezultata 3:3 ponovo Iga izgubila servis, a potom je uzela tri gema zaredom, od toga dva brejka i osvojila je ovaj veliki trofej.

Posljednjji poen uzela je bez udarca, poklonila joj je Muhova duplu grešku i to je bilo to! Nastavila je Poljakinja da dominira i da piše istoriju, a Muhova 26-godišnja Muhova će morati još da radi za prvu veliku titulu.