Novak Đoković poslije mnogo problema pobijedio je Lasla Đerea u trećem kolu US opena.

đoković đere us open uživo prenos Izvor: Profimedia

Novak Đoković uspio je da nadoknadi dva seta minusa i da pobijedi Lasla Đerea u trećem kolu US opena - 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3! Bio je najbolji srpski igrač blizu eliminacije, na semaforu je stajalo 0:2 i tek u trećem setu je Nole uspio da se razigra i da se pokaže. Meč je trajao tri sata i 45 minuta i završen je oko pola dva po lokalnom vremenu...

Mogao je Đere da napravi najveću pobjedu u karijeri, nije odustajao, borio se, dobio je aplauze navijača, tjerao je Đokovića da se bori do samog kraja, da igra svoj najbolji tenis. Izgubio je, ali ovo svakako može da mu znači i te kako za samopouzdanje u nastavku sezone.

Naredni Novakov rival biće Borna Gojo (Hrvatska) koji je pobijedio Jiržija Veselog (Češka) sa 6:4, 6:3, 6:2.

7:33

TRI SATA I 45 MINUTA!

Meč u Njujorku trajao je 3 sata i 45 minuta! Završen je oko pola 2 po lokalnom vremenu.

7:31

KRAJ

Gotovo je, Novak Đoković je od 0:2 u setovima došao do pobede - 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3! U poslednjem gemu Novak je spasao brejk loptu, a pre toga dobio je i upozorenje od sudije Lihtenštajna zbog prekoračenja vremena za servis.

7:22

5:3 - JOŠ SE IGRA

Nije kraj, Đere osvaja gem na svoj servis, a publika je na njegovoj strani, žele da ostanu na stadionu što duže - 5:3.

7:18

5:2 - NOVAK NA KORAK DO POBEDE

Đoković je na gem do pobede - 5:2.

7:14

4:2 - ĐERE NE ODUSTAJE

Ne odustje Đere, osvjaa gem na svoj servis - 4:2.

7:10

4:1 - BRZ GEM ZA NOVAKA

Ekspresna gem za Đokovića - 4:1.

7:07

3:1 - PRVI GEM ZA ĐEREA

Laslo je osvojio prvi gem u petom setu - 3:1.

7:04

3:0 - POTVRDA BREJKA

Đoković je potvrdio brejk i vodi sa 3:0 u petom setu.

7:01

2:0 - BREJK ĐOKOVIĆA!

Prvi brejk u petom setu pravi Novak, Đere polako gubi snagu - 2:0.

6:57

1:0 - GEM ZA NOVAKA

Peti set počinje Novakovim servisom i osvojenim gemom - 1:0.

6:54

NOVAKOVA STATISTIKA

Novak je poslednji put na US openu uspeo da nadoknadi dva seta minusa 2011. godine i to na meču protiv Rodžera Federera.

6:50

6:1 - IGRAĆE SE PETI SET!

Igraće se peti set u Njujorku, Đoković je napravio brejk i sa 6:1 osvojio četvrti set.

6:48

5:1 - HLAĐENJE I GEM

U pauzi između gemova Novak je koristio led da se rashladi, pa je onda osvojio svoj servis gem i došao na korak do osvajanja seta - 5:1.

Izvor: Printscreen/Eurosport

6:42

4:1 - NOVI BREJK!

Još jedan brejk u četvrtom setu, Đoković vodi sa 4:1. Laslo je spasao dve, ali ne i treću brejk loptu. Na jednoj od gem lopti Đere je imao potpuno otvorenu dijagonalu, čak je i Novak stao i čekao da završi poen, umesto toga poslao je lopticu daleko u aut.

6:31

3:1 - NOVAK POTVRDIO BREJK

Od 30:0 je Laslo došao do 30:30, izbacio je lopticu u aut i Novak je taj poklon iskoristio da potvrdi brejk - 3:1.

Izvor: Profimedia

6:24

2:1 - AU, KAKAV GEM!

Nestvaran gem odigrali su Novak i Laslo, treću brejk loptu Đoković je realizovao za 2:1. Ali, pre toga viđeni su neki spektakularni poeni, publika je aplaudirala obojici.

6:13

1:1 - BREJK ZA ĐEREA

Posle napravljenog brejka Đoković je ušao u seriju grešaka, napravio je duplu, počeo je da se okreće ka svojoj loži i da priča sa njima, Đere je sve to iskoristio i vratio brejk u četvrtom setu - 1:1.

6:10

1:0 - BREJK NOVAKA I URLIK

Imao je Đere 40:0, ali je Novak uspeo da dođe prvo do izjednačenja, a onda i da iskoristi brejk šansu i povede u četvrtom setu - 1:0! Proslavio je to urlikom koji je podigao sve na stadionu.

6:01

ĐERE OTIŠAO SA TERENA

Sada je Laslo Đere napravio pauzu za toalet i otišao je sa terena. Išao je da se presvuče, Novak se za to vreme istezao.

5:57

6:1 - SET ZA NOVAKA!

Novak spasava tri brejk lopte i od 0:40 dolazi do osvajanja trećeg seta - 6:1.

5:52

5:1 - PRVI GEM ZA ĐEREA

Đere je osvojio prvi gem u trećem setu i smanjio zaostatak na 5:1. Pre šestog gema Đoković je dobio savete iz lože od sparing partnera Karlosa Gomeza Erere.

5:47

5:0 - NOVAK NA GEM DO SETA

U potpunosti se Đoković "razbudio" i na gem je do osvajanja trećeg seta - 5:0.

5:44

4:0 - JOŠ JEDAN BREJK ZA NOVAKA

Đoković se vraća! Pravi još jedan brejk i vodi sa 4:0 u trećem setu. Laslo je taj koji je sada nervozan, napravio je i duplu servis grešku u ovom gemu.

5:39

3:0 - SAVRŠEN GEM ZA NOVAKA

Đoković je potvrdio brejk, odigrao je savršen gem i vodi sa 3:0 u trećem setu.

5:37

2:0 - BREJK NOVAKA!

Đoković uspeva da napravi brejk posle spektakularnog poena, podigao je ruke i tražio podršku publike - 2:0.

5:28

Đoković osvaja prvi gem u trećem setu - 1:0.

5:26

STATISTIKA DRUGOG SETA

U drugom setu glavna razlika bio je servis, Đere je ubacio 20 od 23 prva servisa, ukupno osvojio 18 od 20 poena, dok je Novak na prvi servis osvojio 13 od 19 poena. Uz to Đoković nije imao nijednu brejk loptu i napravio je 8 neiznuđenih grešaka, dok je Laslo imao 5, uz 12 vinera.

5:23

NOVAK OTIŠAO SA TERENA

Đoković je posle izgubljenog drugog seta otišao sa terena, tražio je pauzu za toalet.

5:21

4:6 - SET ZA ĐEREA!

Đere je dobio i drugi set i nedostaje mu još jedan da izbaci Novaka sa US opena - 4:6! Osvojio je gem bez izgubljenog poena što dovoljno govori o načinu na koji je odigrao.

5:16

4:5 - ĐOKOVIĆ JE I DALJE U SETU

Novak se muči, imao je duplu servis grešku i as u istom gemu, ostao je u igri u drugom setu - 4:5.

5:14

3:5 - LASLO NA KORAK DO SETA, SRĐAN OTIŠAO IZ LOŽE

Đere je na korak do osvajanja drugog seta - 5:3. U Novakovoj loži se trenutno ne nalazi njegov otac Srđan, mesto na kom je sedeo je prazno.

5:09

3:4 - BREJK ĐEREA!

Prvi brejk u drugom setu pravi Đere, Novak se žestoko muči, a Laslo "crta" po terenu - 3:4!

5:06

3:3 - LASLO OSVAJA GEM

Od 0:15 Đere dolazi do novog gema svoj servis - 3:3. Ivanišević dobacuje Đokoviću sa tribina i sugeriše mu da popravi zamah prilikom udaraca.

5:01

3:2 - GEM ZA NOVAKA

Osvaja Novak peti gem u drugom setu posle nekoliko odlično odigranih poena, posebno iz forhenda - 3:2.

4:58

2:2 - ĐERE NASTAVLJA DA IGRA ODLIČNO

Đere nastavlja sa odličnom igrom, ne dozvoljava Novaku da dođe do šanse za brejk - 2:2. U pauzi između dva gema videlo se da je Novak dobio energetsko piće koje je tražio od svog tima.

4:53

2:1 - NOVAK SPASAO BREJK LOPTU

Bilo je 30:15, pa je Đere imao prvu set loptu u drugom setu na 30:40. Novak je odservirao as, spasao brejk šansu, pa je onda uspeo da osvoji gem na svoj servis - 2:1.

4:49

1:1 - ĐERE EKSPRESAN

Kao i Novak i Laslo dolazi do gema na svoj servis ekspresno - 1:1.

4:47

1:0 - PRVO VOĐSTVO ZA ĐOKOVIĆA

Novak vodi po prvi put u meču, osvojio je gem na svoj servis - 1:0.

4:44

NOVAK TRAŽIO POMOĆ

Đoković je u pauzi pre kraja prvog seta tražio pomoć od svog tima, signalizirao im je da mu donesu nešto, verovatno jedno od onih svojih energetskih pića. Pogledajte i kako je izgledala statistika prvog seta u kom je Đere imao 10 vinera naspram šest koliko je imao Novak.

4:42

4:6 - ĐERE OSVOJIO SET!

Laslo Đere osvojio je prvi set protiv Novaka Đokovića - 4:6.

4:37

4:5 - BRZ GEM ZA ĐOKOVIĆA

Ekspresan gem za Đokovića, ostaje u prvom setu 4:5.

4:35

3:5 - ĐERE NA KORAK DO SETA!

Đere servira fantastično i zahvaljujjući tome dolazi na korak do osvajanja prvog seta - 3:5!

4:28

3:4' - ĐOKOVIĆ SE IZVUKAO

Bio je Đere blizu novog brejka, bilo je 0:30, Đoković je došao do gem lopte, pa je onda Laslo uzvratio i stigao do šanse za brejk, pa je onda Novak as udarcem to anulirao i stigao do gema - 3:4.

4:22

2:4 - ĐERE SIGURAN

Đere igra odlično u prvom setu, pogađa iz svih pozicija i za razliku od prethodnih servis gemova u šestom je rutinski došao do gema, bez izgubljenog poena - 2:4. Tu su i članovi Novakove porodice, otac Srđan, majka Dijana i stric Goran.

4:17

2:3 - UMALO DUPLI BREJK

Imao je Đere 30:40 i novu šansu za brejk, ali je Đoković uspeo da pronađe dobar servis i da spreči gubitak novog servis gema - 2:3.

4:14

1:3 - LASLO SPASAO BREJK LOPTU

Đere je spasao novu brejk loptu i onda osvojio gem na svoj servis - 1:3.

4:02

1:2 - PRVI GEM ZA NOVAKA

Đoković osvaja prvi gem na meču - 1:2.

3:59

0:2 - ĐERE POTVRDIO BREJK

Đere je spasao dve brejk lopte i od 0:40 došao do potvrde vođstva - 0:2.

3:54

0:1 - BREJK LASLA!

Kakav početak meča, Đere pravi brejk, koristi prvu šansu i dolazi do vođstva - 0:1.

3:45

BORNA GOJO ČEKA

Pobednika srpskog okršaja u Njujorku čeka Hrvat Borna Gojo. On je u trećem kolu pobedio Jiržija Veselog - 6:4, 6:3, 6:2.

03:44

ŠANSE ZA POBEDU

Kompjuter je pre meča izračunao da Novak ima 76 odsto šanse da pobedi, dok je Laslo na 24 odsto.