Težak poraz rukometašica Borca u Slovačkoj: Juventa slavila sa 27 golova razlike

Autor Haris Krhalić

Utakmica je igrana u slovačkom gradu Mihalovce, a revanš je na rasporedu sutra.

žrk borac Izvor: Promo/ŽRK Borac

Rukometašice Borca doživjele su težak poraz u prvoj utakmici drugog kola Evropskog kupa od ekipe Juvente rezultatom 45:18.

U utakmici igranoj u slovačkom gradu Mihalovce, domaći tim je nakon prvog poluvremena imao prednost 21:11 da bi do kraja ta prednost osjetno porasla.

Najefikasnije u domaćem timu bile su Dorota Bačenkova i Emilija Kovalik sa po sedam golova, dok je u ekipi Borca Milana Railić postigla šest golova, a Helena Ćurići četiri gola.

Trener Borca, Nikola Bijelić prokomentarisao je današnji poraz svoga tima.

Ekipa Juventa opravdala je ulogu favorita. Fizički su jako dominantni i držali su svoj tempo tokom cijele utakmice. U prvih 15 minuta to je bilo okej, nakon čega smo imali više tehničkih grešaka, a i umor je učinio svoje. Što se nas tiče, sve cure su imale priliku da osjete kako je igrati evropsku utakmicu. Nadamo se da će sutra to biti barem malo bolje“, poručio je Bijelić.

Najefikasnije u dresu „osica“, Milana Railić nahvalila je današnje protivnice.

„Zaista smo se trudile, međutim ispred nas je bio mnogo jak protivnik. One su fizički dominantnije i cure zaista odlično igraju. Smatramo da osvajaju na ciljaju na osvajanje ovog takmičenja. Sutra ćemo se potruditi da odigramo bolje“, poručila je Railić.

Revanš utakmica se igra već sutra od 11.30 časova, nakon čega će crveno-plava ekspedicija odmah krenuti za Banjaluku.