Ubjedljiv poraz u Rumuniji: Debakl rukometašica BiH u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

Težak poraz na startu kvalifikacionog ciklusa.

Rukometašice BiH Izvor: Promo/Rukometni savez BiH

Ženska rukometna reprezentacija BiH doživjela je težak poraz u Rumuniji na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Rumunke su slavile 49:17 (26:11), te tako nanijele izuzetno visok poraz "zmajicama". Nakon ne toliko lošeg prvog poluvremena, u kojem su Rumunke ipak stekle ubjedljivo vođstvo, igra tima Adnana Bašića potpuno se raspala u nastavku, reprezentativke BiH postigle su samo šest golova, te su na kraju doživjele pravi debakl.

Kristina Laslo bila je najefikasnija na meču sa sedam golova, dok su u BiH po pet postigle Edina Demić i Armina Isić. U strijelce su se upisale još samo Azra Topčić, koja je postigla četiri gola, te Desire Kolašinac, koja je dodala tri.

Treba istaći da bh. rukometašice dugi niz godina nisu imale priliku da odmjere snage sa najboljim selekcimama, pa im je ovo bio prvi meč u glavnom dijelu kvalifikacija za neko veliko takmičenje još od 2. decembra 2007. godine.

"Svjesni smo bili i prije meča da je Rumunija favorit i da je u odnosu na nas mnogo nivoa iznad. Glavu gore, djevojke!", poručili su iz Rukometnog saveza BiH.

Bh. selekcija naredni meč igraće u subotu. U Cazinu od 20 časova odmjeriće snage sa Hrvatskom, koja je u prvom kolu bila bolja od Grčke 32:22.