ČVRSTO U ODBRANI, EFIKASNO U NAPADU! Borac m:tel košarkaškom razlikom ispratio novajliju!

Rukometaši Borca m:tel upisali novu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine na impresivan način.

RK Borac - RK Čapljina PL BiH 4. kolo Izvor: Promo/RK Borac

Crveno-plavi su u okviru četvrtog kola ugostili ekipu Čapljine i iz Banjaluke je ispratili košarkaškom razlikom!

RK Borac - RK Čapljina 43:22 (21:12)

Izabranici Irfana Smajlagića su dominirali tokom svih 60 minuta meča u "Boriku" i više nego zasluženo stigli do novih bodova u šampionatu BiH.

Pitanje drugog ovosezonskog trijumfa za Banjalučane riješeno je već u prvih 30 minuta jer je Borac m:tel imao devet golova prednosti, ali u nastavku domaći rukometaši ne samo da nisu podigli ručnu, već su dodatno pojačali odbranu što je rezultiralo velikim brojem laganih golova.

Očekivalo se da će uslijediti pad u igri, međutim, Smajlagićev tim je igrao vrlo ozbiljno sšto je rezultiralo dodatnim uvećanjem prednosti. Pet minuta prije kraja razlika je iznosila "plus 15" (37:22), da bi do kraja narasla na čak 21 gol viška.

U banjalučkom klubu strijelci su se dobro rasporedili - najefikasniji bio je Andrej Klimovec sa devet golova, pogodak manje zabilježio je Nedim Hadžić, dok je Miloš Nježić postigao sedam, a Vladan Đurđević šest golova.

Na drugoj strani u hercegovačkoj ekipi prednjačili su Lovro Krešić sa osam i Goran Lasta sa dva pogotka manje.