Radnik siguran pred Ligu šampiona, novi poraz Borca

Odigrani mečevi 3. kola odbojkaške Premijer lige BiH.

OK Radnik Bijeljina Izvor: Promo/OK Radnik Bijeljina

Odbojkaše bijeljinskog Radnika očekuju kvalifikacije za Ligu šampiona, o čemu je za naš portal govorio trener Bijeljinaca Vladimir Milićević.

Prije kvalifikacionog turnira u Beogradu, gdje će odmjeriti snage sa Partizanom i Olimpijakosom, igrači Radnika imali su obavezu u domaćem prvenstvu, gdje su uspješno okončali meč sa Bosnom iz Sarajeva.

Bio je domaćin ubjedljiv u sve tri seta i slavio maksimalnim rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 25:17, 25:16 i 25:21, čime je aktuelni šampion stigao do druge prvenstvene pobjede.

Maksimalna tri trijumfa u prva tri kola nove sezone imaju Napredak i Domaljevca. Tim iz Odžaka, iako povratnik u elitu, pokazuje da će biti među glavnim favoritima za najviši plasman. U derbiju kola više nego ubjedljivo savladali su Kakanj 3:0 (25:21, 25:20, 25:19).

Banjalučki Borac doživio je drugi poraz. Ovaj put bodove iz Banjaluke odnio je favorizovani Domaljevac. Bila je to jedina gostujuća pobjeda u ovom kolu. Samo u drugom setu Banjalučani su pružili dostojan otpor, ali "crveno-plavi" nisu imali snage da osvoje barem set - 17:25, 24:26, 16:25.

Do drugog ovosezonskog slavlja stigli su i odbojkaši Modriče Novoprom. Oni su pred domaćom publikom porazili Ljubinje 3:1 (25:13, 25:21, 30:32, 25:13). Najviše uzbuđenja viđeno je u duelu Gacka i Jedinstva. Domaćin je tek nakon pet setova uspio da upiše trijumf. Iako su Gačani vodili 2:0 u setovima, dozvolili su Brčacima da se vrate i stignu do taj-brejka, ali je Gacko ipak na kraju slavilo rezultatom 3:2 (25:19, 25:23, 20:25, 23:25, 15:11).