Trijumf Banjalučana: Borac "pregazio" Goražde u Boriku - Đurđević prvo ime utakmice!

Autor Haris Krhalić

Ubjedljiva pobjeda izabranika Irfana Smajlagića.

Borac Goražde Premijer liga BiH Izvor: Promo/RK Borac

Nakon reprezentativne pauze vratila se rukometna Premijer liga BiH. U utakmici 6. kola, odigranoj u dvorani Borik, domaći Borac upisao je ubjedljiv trijumf nad ekipom Goražda rezultatom 41:23.

Uvodne minute nisu donijele puno uzbuđenje pa smo prvi pogodak vidjeli tek u 4. minutu, a strijelac je bio Andrej Klimavec.

Borac je do prve osjetne prednosti stigao u 12. minutu kada su imali +4 (8:4). U narednim minutama prednost je rasla te su crveno-plavi u 23. minutu imali +6 pri rezultatu 14:8.

Na pauzu se otišlo rezultatom 16:11 u korist Banjalučana. Nisu uspjeli gosti smanjiti zaostatak u prvih desetak minuta drugog dijela, a Banjalučani su se dodatno „odlijepili“ te su u 47. minutu stigli i do dvocifrene prednsti (28:18).

Međutim, nisu se tu zaustavili Banjalučani koji su napravili seriju 8:0 te došli do nestvarnih +17 pri rezultatu 36:19.

Na kraju je bilo +18 za Banjalučane kojima je ovo četvrta pobjeda u domaćem šampionatu, dok je Goražde nakon dva vezana trijumfa upisalo treći ovosezonski poraz.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Vladan Đurđević sa 15 golova dok je kod gostiju Emsad Pušilo postigao 8 golova.