Đoković može da ispadne čak i ako pobijedi: Detaljne kalkulacije, kakva drama u Torinu

Novak Đoković u četvrtak igra meč za prolaz u polufinale, ali neće sve zavisiti direktno od njega.

Novak Đoković može da ispadne sa Završnog mastersa i sa pobjedom Izvor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Novak Đoković može da ispadne sa završnog Mastesa u Torinu. Poraz od Janika Sinera poslije drame i tri seta igre mogao bi da ga košta (7:5, 6:7, 7:6). Kalkulacije su takve da srpskom igraču ni pobjeda ne garantuje prolazak u polufinale i da mora da se nada i pomoći od italijanskog tenisera.

Matematika kaže sljedeće - prvi uslov je pobjeda protiv Huberta Hurkača (Poljska). Potrebno je da to bude sa 2:0 u setovima, kako bi Siner imao dodatni motiv u drugom meču protiv Runea. Ukoliko srpski igrač izgubi set, onda će Janik da obezbijedi prolaz dalje i duel sa Dancem za njega neće biti značajan, osim za plasman u grupi, odnosno prvo i drugo mjesto. Prema rasporedu koji je objavljen na zvaničnom sajtu, prvo će na teren Srbin i Poljak (14.30), a onda uveče Italijan i Danac (21 čas).

Jedan rezultat može dodatno da zakomplikuje situaciju. Naime, ako Rune pobijedi Sinera sa 2:1, a Novak Huberta sa 2:0 onda će trojica igrača imati isti skor - 2:1. U tom slučaju će se gledati procenat osvojenih gemova, jer bi u tom slučaju sva trojica imali identičan set količnik (po 5:3). A, ako i Novak i Holger dobiju svoje mečeve sa po 2:0, onda bi njih dvojica prošli dalje zbog set količnika. Dakle, postoji šansa da će biti potrebni i kalkulatori...