Egal u Boriku - remi Borca m:tel i Slobode! Crveno-plavi pogodili stativu u posljednjoj sekundi!

Borac m:tel i Sloboda su podijelili bodove u Banjaluci.

rukomet liga bih borac sloboda  Izvor: Mondo - Nebojša Šatara

Borac m:tel i Sloboda podijelili su bodove u sjajnom derbiju osmog kola rukometne Premijer lige BiH.

U tvrdoj utakmici, u prednosti od dva gola bio je i jedan i drugi tim, u posljednjem napadu Banjalučani su imali priliku da stignu do trijumfa, ali je bjeloruski internacionalac Andrej Klimavec pogodio stativu:

BORAC M:TEL – SLOBODA 22:22

U prvih desetak minuta meča u Boriku, odličan je bio golman crveno-plavih Nebojša Grahovac, odbranivši četiri udarca gostujućih rukometaša, od čega jedan sa sedam metara.

U tom periodu, jedini strijelci za Borac m:tel bili su, po dva puta, Vladislav Zalevski i Nikola Malivojević, za 4:2 na semaforu.

Igrači Irfana Smajlagića bili su u minimalnoj prednosti u 20. minutu (8:7), nakon čega su Mikićevi puleni uspostavili kontrolu na terenu.

Tuzlaci su pet minuta prije kraja poluvremena prvi put bili u vođstvu (9:10), dok su 90 sekundi prije odlaska na odmor imali plus dva (10:12), ali su domaći u preostalom vremenu uspjeli da anuliraju taj minus i na pauzu odu uz egal.

Poslije šest minuta igre u nastavku, Borac m:tel je imao plus dva (15:13), ali su u naredna četiri minuta gostujući rukometaši uspjeli to da "namire" (16:16).

U isto vrijeme, u Trebinju su se, u derbiju Republike Srpske, sastali Leotar i Sloga. Dobojlije su 15 minuta prije kraja meča zaostajale četiri gola za domaćima, ali su na kraju uspjele da stignu do boda (28:28).

Andrej Klimavec je u 50. minutu vratio crveno-plavima minimalnu prednost (19:18), ali se u posljednjih pet minuta ponovo ušlo uz egal (20:20).

Na kraju su Banjalučani imali posljednji napad za pobjedu, sedam sekundi prije kraja, ali je, kako smo već rekli, Andrej Klimavec, koji se na kraju meča zaustavio na šest, pogodio stativu.

U gostujućem sastavu, Mario Pavlak je imao najbolji golgeterski učinak sa devet golova.

Krivaja - Vogošća

TABELA: Borac m:tel (+1) 11, Leotar 11, Gračanica (-1) 9, Izviđač (-1) 9, Sloga (+1) 9, Konjuh 9, Krivaja 9, Sloboda (+1) 8, Vogošća 8, Maglaj 6, Goražde 5, Hercegovina (-1) 2, Čapljina 2, Čelik -1.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!