Poraz Srpkinja u sjenci drame: Kraj na Svjetskom prvenstvu, ali najbitnije je da je Jovana ustala!

Srbija je poražena od Japana u posljednjem meču na Svjetskom prvenstvu.

Srbija izgubila od Japana za kraj Svjetskog prvenstva Izvor: Claus Fisker / AFP / Profimedia

Srbija nije uspjela, upisala je i peti poraz na Svjetskom prvenstvu, treći zaredom. Na zatvaranju Mundijala za srpski tim izabranice Uroša Bregara bile su lošije od Japana koji ih je dobio 22:20. Tako je srpski tim završio takmičenje sa samo jednom pobjedom koja je izborena u posljednjem kolu prve grupne faze protiv Čilea. Poražene su Srpkinje od Danske, Rumunije, Poljske, Njemačke i sada Japana.

Ovaj meč je nažalost ostao u sjenci povrede Jovane Jovovićkoja se u osmom minutu meča srušila. Srpska 22-godišnja rukometašica je prvo zatražila prekid, zatim se srušila na podlogu i poslije nekoliko minuta neizvjesnosti je iznesena sa terena. Srećom, poslije intervencije ljekara pojavila se na klupi za drugo poluvrijeme. Pogledajte kako je izgledala povreda Jovane Jovović:

Nije mogao srpski tim da se oporavi nakon uvodnog šoka i vođstva rivala 6:1. Ipak do poluvremena su srpske djevojke imale samo gol zaostatka, ali je u drugom poluvremenu prednost konstantno bila između jednog i četiri gola razlike. Na kraju je serija od 3:0 koja je dovela Japan sa 17:16 na 20:16 prelomila meč.

U timu Srbije je najefikasnija bila Aleksandra Vukajlović sa šest golova, Marija Laništanin je imala pet golova, Teodora Veličković tri, a po dva Anđela Janjušević i Sanja Radosavljević. Na kraju je srpski tim poslije ovog poraza završio Svjetsko prvenstvo na 21. mjestu u konačnom plasmanu.