"Osice" trijumfalno na odmor: Zrinjski savladan u Boriku!

Crveno-plave su trijumfovale nad Mostarkama u Banjaluci.

rukomet žrk borac žrk zrinjski  Izvor: ŽRK Borac

Rukometašice Borca trijumfom nad Zrinjskim (30:27) stavile su tačku na jesenji dio Premijer lige BiH.

Igračice Nikole Bijelića su tokom devet kola upisale sedam pobjeda, te po jedan remi i poraz, što je na kraju bio učinak dovoljan za drugo mjesto, uz bod minusa za jesenjim prvakom i aktuelnim šampionom Grudama.

Prvih 30 minuta meča u Boriku završeno je Borčevom prednošću od četiri gola (18:14), ali su Mostarke u prvoj polovini drugog dijela uhvatile priključak i stigle do "poravnanja" (20:20).

Djelovalo je da nas čeka uzbudljiva završnica, ali su "osice" nakon 27:25 u 53. minutu vezale dva gola i ponovo odmakle rivalkama, faktički prelomivši meč u svoju korist.

U Borčevom taboru briljirala je Milana Railić sa devet pogodaka, dok je Ivana Bobić u pobjedi učestvovala sa šest. Kod gošći, čak 12 golova bilo je djelo Ivane Rozić.

Podsjetimo, okršaj Borca i Zrinjskog imao je i humanitarni karakter s obzirom na to da se ŽRK Borac uključio u akciju "Daruj za Božić", u organizaciji RK Kaluđer, a koja za cilj ima prikupljanje sredstava za kupovinu božićnih pečenica i paketa za socijalno ugrožene i višečlane porodice.

TABELA: Grude 16, Borac 15, Hadžići 14, Krivaja 13, Ilidža 8, Krajina 8, Zrinjski 6, Knežopoljka 6, Sloga 2013 2, Izviđač 2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!