Alkaraz ispao sa Australijan opena!

Karlos Alkaraz doživio poraz u četvrtfinalu Australijan opena od Aleksandera Zvereva.

Karlos Alkaraz ispao sa Australijan opena  Izvor: Martin KEEP / AFP / Profimedia

Karlos Alkaraz izgubio je od Aleksandera Zvereva u četiri seta epske borbe u četvrtfinalu Australijan openu. Nijemac ide u polufinale sa Danilom Medvedevom, a Španac odlazi kući! Konačan rezultat je 6:1, 6:3, 6:7, 6:4 za posljednjeg polufinalstu u Melburnu!

Alkaraz je ušao u ovaj meč kao drugi nosilac u Melburnu, jednom se vratio iz mrtvih, kada je u trećem setu Zverev vodio 2:0 u setovima i 5:3 uz svoj servis, ali više od toga Španac ipak nije mogao. U finišu četvrtog seta, Saša je ostao potpuno priseban, pri rezultatu 4:4 stekao je ključno vođstvo 5:4 i to je bio uvod u jednu od najvećih pobjeda u karijeri trenutno šestog tenisera svijeta.

Alkaraz samo na Australijan openu nikad nije igrao u polufinalu i tako će i ostati!

Na putu ka četvrtfinalu Alkaraz je eliminisao Francuza Rišara Gaskea (3:0), Italijana Lorenca Sonega (3:1), Kineza Šang Jungčenga (3:0) i u osmini finala Miomira Kecmanovića 6:4, 6:4, 6:0.

Sa druge strane, Nijemac je u prvom kolu pobedio zemljaka Dominika Kepfera (3:0), potom Slovaka Lukaša Klejna poslije maratona od pet setova i rezultat 10:7 u taj-brejku posljednjeg. U 3. rundi eliminisao je Aleksa Mikelsena, a u 4. rundi Britanca Kameruna Norija. Tako je zakazan spektakl na "Lejveru".

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!