Srbija Crna Gora vaterpolo prenos uživo livestream

Srbija pobijedila Crnu Goru na Svjetskom prvenstvu u vaterpolu.

Srbija Crna Gora vaterpolo prenos uživo livestream Izvor: Albert ten Hove/Orange Pictures / Shutterstock Editorial / Profimedia

Srbija je lako i ubjedljivo pobijedila Crnu Goru u drugom meču grupne faze na Svjetskom prvenstvu - 14:6. U prvom duelu srpski tim je pobijedio Japan (17:10) i sada želi da nastavi sa serijom trijumfa. Glavni cilj je jasan - plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Da bi do toga došli "delfini" moraju da izbore plasman u četvrtfinale takmičenja u Dohi. Pošto su ostvarili dvije pobjede, za četvrtfinale imaju dvije meč lopte. Prvu već u petak i ako pobijede Amerikance direktno idu među osam najboljih. U slučaju kiksa to će tražiti kroz meč osmine fnala.

Dešavanja sa meča pročitajte na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

16:39

JOŠ JEDNA KORAK DO PARIZA!

Srbija je na pobedu do Olimpijskih igara u Parizu. Za to će imati dve meč lopte. Prvu protiv Amerikanaca u petak, pobeda u tom meču donosi direktan prolaz u četvrtfinale, a u slučaju da se to ne dogodi, onda će kroz meč osmine finala da se bori za prolaz na OI.

16:38

KRAJ

Gotovo je, Srbija je pobedila Crnu Goru sa 14:6!

Izvor: Profimedia

16:36

14:6 - VICO

Nemanja Vico pogađa, prednost je još veća - 14:6.

16:34

13:6 - ČEKA SE KRAJ

Srbija promašuje zicer sa igračem više, čeka se samo kraj meča - 13:6.

16:30

13:6 - JAKŠIĆEV PRVENAC

Nikola Jakšić postiže svoj prvi gol na meču, Srbija vodi sa 13:6 na pet minuta pre kraja meča.

16:26

12:6 - VUČINIĆ

Gol Đorđa Vučinića, Srbija ide ka pobedi - 12:6.

16:22

11:6 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Popadić je dao gol, Srbija je uzvratila preko Mandića, Srbija ima prednost posle tri četvrtine - 11:6. Srbija šutira 11/24, a Crna Gora 6/21.

16:19

10:5 - MAJSTORIJA MANDIĆA

Treći gol Mandića na meču, prava majstorija, gol praktično bez gledanja - 10:5 za Srbiju!

16:18

9:5 - TAKO JE! DRAŠOVIĆ!

Odbijaju Srbi nalet Crnogoraca, pravi "projektil" Drašovića - 9:5!

16:17

8:5 - VAR PRIZNAO GOL CRNOGORACA

Filipović je odbranio šut, krenuo je napad Srbije, ali su sudije prekinule meč. Gledao se VAR snimak koji je utvrdio da je lopta ipak završila u golu i da je rezultat 8:5 za Srbiju.

16:15

8:4 - VIKTOR RAŠOVIĆ!

Koristi Srbija prednost igrača više, Viktor Rašović se namestio, napravio par finti i onda "zakucao" loptu u mrežu - 8:4!

16:11

7:4 - RANĐELOVIĆ PREKIDA SERIJU!

Prelep napad Srbije, Ranđelović je uplivao u peterac, odlično se snašao, pogodio i prekinuo seriju Crne Gore - 7:4!

16:09

6:4 - VIDOVIĆ SMANJUJE

Vidović pogađa sa peterca, Crna Gora se vratila - 6:4.

16:03

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Srbija vodi, uz promašen zicer u poslednjim sekundama prvog dela - 6:3.

16:01

6:3 - MNOGO SREĆE ZA CRNOGORCE

Mnogo sreće za Crnogorce, Filipović je odbranio, odbio je loptu tik ispred sebe, a Vujović je uplivao i samo je "ćušnuo" u gol - 6:3.

15:58

6:2 - DUŠAN MANDIĆ PONOVO!

Pokazuje Dušan Mandić zbog čega je glavni igrač u srpskom timu, daje svoj drugi gol na meču - 6:2!

15:56

5:2 - AVERKA SMANJUJE

Averka pogađa i smanjuje zaostatak posle tajm-auta - 5:2.

15:52

5:1 - STRAHINJA RAŠOVIĆ!

Nastavlja Strahinja Rašović sa odličnom igrom i u drugoj četvrtini, za sada je jedini strelac u drugom kvartalu - 5:1!

15:46

4:1 - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Srbija posle prve četvrtine vodi sa 4:1, dala je 4 gola iz 8 pokušaja, dok su Crnogorci samo jednom pogodili iz 8 pokušaja.

15:44

4:1 - FILIPOVIĆ NESTVARAN

Neverovatni Filipović branio je sve, čak i kada su Crnogorci imali prednost od dva igrača više, ali je na kraju Radović iz trećeg napada uspeo da postigne gol, prvi za svoju reprezetnaciju.

15:42

4:0 - VUČINIĆ!

Nastavlja Srbija da briljira, Đorđe Vučinić postiže pogodak, Srbija je na 4:0!

15:38

3:0 - DUŠAN MANDIĆ

Srbija nastavlja da briljira, gol Dušana Mandića - 3:0!

15:33

2:0 - RAŠOVIĆ STRAHINJA!

Posle Viktora i njegov brat Strahinja je pogodio, bio je na drugoj stativi, našao prostor i pogodio - 2:0!

15:31

1:0 - RAŠOVIĆ!

Srbija je povela, Viktor Rašović sjajno je šutirao, lopta se odbila od prečke i završila u golu - 1:0!

15:25

INTONIRANJE HIMNE

U toku je intoniranje himni, prvo se čula himna Srbije, pa potom Crne Gore. Usledili su aplauzi svih.

15:20

BORBA ZA OLIMPIJSKE IGRE

Srbija juri plasman na Olimpijske igre i za to je potrebno da se nađe u četvrtfinalu Svetskog prvenstva. Tamo će se naći ako dobije Crnu Goru i Ameriku. Ukoliko završi na drugom ili trećem mestu onda će ići u osminu finala i moraće na nešto teži način da traži mesto među osam najboljih.

15:11

SASTAV SRBIJE

Ovo su vaterpolisti na koje računa selektor Stevanović:

• Branislav Mitrović (1985, Turkvan, 235 utakmica, jedan gol, šesti put na SP, golman)
  • Dušan Mandić (1994, Ferencvaroš,240 – 408, šesti put na SP, nezgodna desna strana)
  • Nemanja Ubović (1991, Vuljagmeni, 103 – 94, treći put na SP, centar)
  • Strahinja Rašović (1992, Vašaš, 151 – 283, četvrti put na SP, zgodna leva strana)
  • Viktor Rašović (1993, Nojzi la Sek, 141 – 89. četvrti put na SP, nezgodna desna strana)
  • Nikola Jakšić (1997, Novi Beograd, 170 – 179, šesti put na SP, bek, kapiten)
  • Sava Randjelović (1993, Vašaš, 231-102, šesti put na SP, bek)
  • Radomir Drašović (1997, Novi Beograd, 114 – 123, četvrti put na SP, bek)
  • Nemanja Vico (1994, Primorac, 86 – 60, četvrti put na SP, centar)
  • Đorđe Lazić (1996, Breša, 79 – 68, četvrti put na SP, centar)
  • Đorđe Vučinić (1999, Novi Beograd, 45 – 66, drugi put na SP, bek)
  • Radoslav Filipović (1997, Oradea, 13, debitant, golman)
  • Luka Gladović (2006, Partizan, 2-2, debitant, nezgodna desna strana)
  • Lukić Nikola (1998, 26 – 25, Novi Beograd, drugi put na SP, zgodna leva strana)
  • Jakšić Petar (2001, 9 – 4, Partizan, debitant, bek)