Rukometaši Borca ubjedljivo poraženi u Trebinju: Leotar slavio sa osam golova razlike

Autor Haris Krhalić

Težak poraz rukometaša Irfana Smajlagića.

borac leotar Izvor: Screenshot

Nakon što su u prošlom kolu savladali Krivaju iz Zavodivća golom u posljednjim sekundama, rukometaši Borca su ovog vikenda doživjeli poraz u Trebinju od Leotara rezultatom 32:24.

Domaći tim je odigrao izuzetnu partiju u svim segmentima igre te su na kraju slavili sa ubjedljivih osam golova razlike.

RK Leotar – RK Borac 32:24 (15:12)

Leotar bolje otvara utakmicu te u šestom minutu stiže do prednosti od 3:1. Uslijedio je perio igre u kojem se igralo gola za gol, a u 19. minutu bilo je +3 za domaći tim (10:7).

Leotar je u drugom dijelu prvog poluvremena igrao jako dobro u odbrani, a do četiri gola prednosti stigli su u 26. minutu. (12:8). Golom Klimaveca u posljednjoj minuti prvog poluvremena, Borac na putu odlazi sa -3 (15:12).

Tim iz Trebinja otvara drugo poluvrijeme sa dva gola te stiže do pet golova prednosti. Ekpresno su uzvratili crveno-plavi sa dva vezana gola, ali nakon toga Leotar uspjeva da stigne do šest golova prednosti (21:15).

Nisu se tu zaustavili Trebinjci pa je prednost rasla do osam golova razlike koliko je bilo i na kraju.

Pogledajte slavlje domaćih rukometaša nakon pobjede:

Bio je ovo četvrti poraz za izabranike Irfana Smajlagića u ovoj sezoni, a pored toga imaju devet pobjeda i jedan remi. S druge strane, ovo je šesta pobjeda Leotara koji ima pet poraza, a dvije utakmice završio je sa neriješenim rezultatom.

Podsjećamo, u prvom ovosezonskom meču Borac je u Banjaluci slavio protiv Leotara 25:19, dok je prošle sezone trebinjski tim pred svojom publikom bio uspješniji za gol i trijumfovao 23:22.