Borac m:tel iščupao pobjedu u Zavidovićima: Krivaja dugo vodila, Banjalučani stigli do slavlja u posljednjoj sekundi!

U prvom kolu nastavka sezone Borac m:tel kao gost porazio Krivaju u Zavidovićima 29:28.

Borac m:tel pobijedio Krivaju u Zavidovićima 29:28 Izvor: zportal.ba/screenshot

Nije Borac m:tel odigrao kako se očekuje u prvom zvaničnom meču u 2024. godini, ali je ipak preko Hercegovine iz Nevesinja stigao do četvrtfinala Kupa BiH. Sedam dana kasnije, "crveno-plavi" su odigrali i prvi meč u nastavku premijerligaške sezone, gdje su odmjerili snage sa Krivajom iz Zavidovića, te u dramatičnoj završnici stigli do pobjede 29:28.

Iako je Krivaja vodila dobrim dijelom utakmice, u posljednjih nekoliko minuta ušla s prednošću od tri gola, Banjalučani su zaigrali mnogo bolje i koncentrisanije u finišu, stigli do izjednačenja, a onda praktično u posljednjoj sekundi meča postigli gol preko Zalevskog za veliku pobjedu.

Bio je ovo deveti trijumf Borca m:tel u sezoni, te sada ima 19 bodova, jedan manje od drugoplasiranog Izviđača, koji tek treba da odigra svoj meč u Maglaju.

Iznenađenje su napravili rukometaši Hercegovine, koji su savladali Gračanicu 34:31, Maglaj se dobro držao protiv Izviđača, ali su "skauti" na kraju ipak upisali ubjedljiv trijumf postigavši čak 40 golova (30:40), dok je Konjuh slavio pred domaćom publikom 35:31 protiv Goražda.

Sloboda - Sloga (18.00)

TABELA: Gračanica 21, Izviđal 20, Borac m:tel 19, Vogošća 15, Krivaja 14, Sloboda 12, Leotar 12, Sloga 11, Konjuh 11, Maglaj 10, Goražde 7, Hercegovina 6, Čapljina 0.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!