Rukometaši Borca poraženi od Metaloplastike: Katastrofalna igra u prvih 20 minuta ih koštala boljeg rezultata

Autor Haris Krhalić

Poraz izabranika Irfana Smajlagića u meču za treće mjesto memorijala "Trofej Vuk Roganović".

borac Izvor: Screenshot

Rukometaši Borca doživjeli su poraz u meču za treće mjesto memorijala "Trofej Vuk Roganović" od Metaloplastike rezultatom 28:24.

Banjalučki tim je katastorfalno ušao u meč, pa je tako nakon prvih deset minuta rezultat bio 6:2 za Metaloplastiku. Borac je u narednih deset minuta postigao samo jedan pogodak dok je protivnička ekipa poentirala šest puta za 12:3 nakon 20 minuta igre.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 14:7.

Borac je u drugom poluvremenu prikazao puno bolju igru te su uspjeli da smanje na tri gola zaostatka 16 minuta prije kraja pri rezultatu 17:14 da bi deset minuta prije kraja meča bilo samo +2 za tim iz Šapca.

Ipak, bolje od toga nije išlo te su se izabranici Irfana Smajlagića morali zadovoljiti porazom od četiri gola razlike.

Rukometaše Borca sada očekuje nastavak sezone, a prvu utakmicu igraće 3. februara u okviru drugog pretkola Kupa BiH kada će u Boriku gostovati Hercegovina iz Nevesinja.