Nastavlja se potjera za liderom : "Osice" sigurne protiv Izviđača

U 12. kolu Premijer lige BiH rukometašice Borca ubjedljivo porazile Izviđač iz Ljubuškog.

Helena Ćurić, ŽRK Borac Izvor: Promo/borac-sport.com

Rukometašice Borca zabilježile su petu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH. Banjalučanke su u svom "Boriku" opravdale ulogu favorita u duelu sa posljednjeplasiranim Izviđačem, te protiv kluba iz Ljubuškog slavile rezultatom 33:21 (17:11).

U duelu 12. kola domaćeg prvenstva, izabranice Nikole Bijelića već nakon prvih 30 minuta stekle su vođstvo od šest golova, da bi prednost i u nastavku meča nastavila da raste do konačnih "plus 12".

Bio je ovo deseti trijumf za Borac u sezoni, čime je nastavljena potjera za vodećim Grudama, koje trenutno imaju bod više na prvoj poziciji.

Helena Ćurić bila je najraspoloženija protiv Hercegovki i upisala šest golova, dok su po gol manje postigle Slađana Andrić, Ivana Bobić i Milana Railić. U poraženom timu Anđela Boras šest puta je tresla protivničku mrežu.

U narednom kolu Borac igra u gostima protiv Ilidže, još jedne ekipe iz donjeg dijela tabele Premijer lige BiH.