Andrej Rubljov novi vladar Madrida! Rusima prvi trofej u španskoj prestonici nakon 20 godina!

Rubljov je osvojio madridski Masters.

Andrej Rubljov osvojio Masters u Madridu Izvor: Profimedia

Andrej Rubljov trijumfovao je na mastersu u Madridu, pošto je u finalu, poslije preokreta, savadao Kanađanina Feliksa Ože Alijasima u tri seta (4:6, 7:5, 7:5).

Rubljovu je to 16. titula u karijeri, a druga na mastersima, poslije osvajanja Monte Karla prošle godine. Takođe, Rubljov je postao prvi ruski teniser koji je osvojio ovaj turnir još od 2004. godine, kada je to učinio Marat Safin.

Kanadski teniser je odličo počeo finale sa dva brejka u prva tri servis gema Rubljova. Poveo je 4:1, nakon čega je ruski teniser uspio da vrati jedan brejk, ali ne i drugi, iako je imao brejk šansu da izjednači na 5:5.

U drugom setu Ožeu Alijasimu je stao prvi servis i dosta se mučio da osvaja svoje servis gemove, dok je Rubljov znatno popravo servis i u svojih šest servis gemova izgubio je samo sedam poena.

Drugi set je riješen u 12. gemu, kada je Rubljov na servis protivnika poveo 40:15, a iskoristio je drugu set loptu.

Treći set protekao je u potpunoj dominaciji Rubljova, a Ože Alijasima počeli su da muče grčevi u nogama, što je bilo dosta čudno, s obzirom na to da su mu na putu do finala čak trojica protivnika predala mečeve.

U trećem setu Rubljov je u drugom gemu propustio dvije brejk šanse, u četvrtom još dvije, u osmom jednu, da bi u 12. gemu konačno realizovao šestu priliku da oduzme protivniku servis i da završi meč.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!