Srbija oštećena na Olimpijskim igrama: Sudije pomogle američkim odbojkašicama! (VIDEO)

Velika šteta što se ovo desilo baš u ključnim trenucima meča, kada se odlučivao pobjednik.

sudije pokrale srbiju protiv amerike na olimpijskim igrama Izvor: Kurir/Dado Đilas

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u drugom meču na Olimpijskim igrama - nakon velikog povratka i izjednačenja u setovima, izabranice Đovanija Gvidetija u petom setu nisu imale snage za potpuni preokret. A na poraz Srbije djelimično su uticale i sudije - barem tako kaže snimak koji kruži društvenim mrežama i zbog kojeg su se mnogi navijači srpskog tima zapitali kako poen nije pripao Srbiji.

Prilikom osvajanja jednog od poena u posljednjem setu, čini se da je američka odbojkašica nakon udarca lopte imala produženi kontakt i tom prilikom dodirnula vrh mreže. Gledao se snimak, ali je utvrđeno da nema povrede pravila i poen treba da pripadne reprezentativkama SAD, koje su u odlučujućem dijelu meča napravile veliki preokret serijom 6:1. Pogledajte ovu situaciju i sami procijenite da li je bilo pecanja:

Reprezentativke Srbije su u prvom kolu maksimalnim rezultatom savladale domaćin Francusku (3:0), zatim su u drugoj rundi poražene od SAD (3:2), a u trećem i posljednjem kolu grupne faze čeka ih Kina. Pobjeda nad Kineskinjama donosi prolaz u četvrtfinale turnira na Olimpijskim igrama i nastavak borbe za zlatnu medalju.