Ana slavila medalju, ali su joj oduzeli i dali Amerikanki! U tri sekunde joj se srušio cijeli svijet u Parizu

Gimnastičarka je bila van sebe od tuge

Rumunska gimnastičarka ostala bez medalje na Olimpijskim igrama 2024 Izvor: Twitter/daily_romania

Rumunska gimnastičarka Ana Barbosu u suzama je napustila takmičenje na Olimpijskim igrama u Parizu, jer joj je naknadno "skinuta" bronzana medalja. Američki tim je uložio žalbu na rezultat svoje takmičarke Džordan Čajls, kojoj je prepravljena prvobitna ocjena 13.666. Selekcija Sjedinjenih Država smatrala je da nije dobro ocijenjena težina pokušaja Džordan Čajls i nakon još jednog pregleda nastupa, ocjena joj je ispravljena sa 5,8 u 5,9 i to je bilo dovoljno da prestigne Rumunke Anu Barbosu i Sabrinu Vojneju. Konačan učinak Amerikanke bio je 13.766 i to je za 0.066 poena bilo ispred Rumunki, ali je ostalo za 0.367 iza Amerikanke Simon Bajls, koja je osvojila srebro. Nova olimpijska šampionka je Brazilka, Rebeka Andrade.

Na blogu posvećenom gimnastici "Medal Count", ovako su izvještavali o Rumunki. "Ana Barbosu je gimnastička vrhunske klase, koja je svaki put podržavala druge takmičarke kada je završavala na četvrtom mjestu. Vidjela je na ekranu da je treća i kasnije je spuštena na četvrto mjesto. Takav, razarajući plač je nešto što se nikada nije dogodlio ovoj gimnastičarki. Prosto užasno".

Pogledajte tu scenu:

I zaista, dok je Rumunka držala zastavu svoje zemlje i slavila, u trenutku joj se srušilo sve, kada je shvatila da je ipak ostala bez medalje u Parizu.