• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Balkanijada u Banjaluci odlično organizovana!" Batez pohvalio i srebrne "orliće": Dobri temelji, slijede godine rada!

 Dragan.jpg
Autor Dragan Šutvić

Proslavljeni reprezentativac SRJ razgovarao je sa novinarima u Banjaluci, na Balkanskom prvenstvu za igrače do 19 godina.

 IMG_4371.jpg Izvor: BVC U19

Balkansko prvenstvo za odbojkaše do 19 godina završeno je sinoć u dvorani Borik.

Pobjednički trofej osvojila je ekipa Turske, koja je rezultatom 3:1 trijumfovala nad Srbijom, za koju, između ostalog, nastupa Luka Batez, sin proslavljenog asa Vladimira Bateza.

Nekadašnji reprezentativac SRJ ima u svojoj kolekciji pet medalja velikih takmičenja.

Osvojio je zlato na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine, dok je četiri godine ranije u Atlanti oko vrata stavio bronzu. Između dvije najveće sportske smotre, 1998. godine, stigao je do srebra na Svjetskom prvenstvu u Japanu, a ima i dvije srebrne medalje sa prvenstva Evrope – 1995. u Grčkoj i dvije godine kasnije u Holandiji.

Izvor: NEBOJSA PARAUSIC/© MN PRESS, ALL RIGHTS RESERVED

Batez je, na početku razgovora za medije, pohvalno govorio o organizaciji samog takmičenja, čiji je najveći teret podnijela agencija "Eventidos", a čiji je medijski pokrovitelj bio portal MONDO.

"Prije svega, moram da kažem da mi je jako drago što sam bio na turniru od početka. Odlično je organizovan, možda i najjači u posljednjih nekoliko godina na nivou Balkana u ovoj kategoriji, gdje su prisutne praktično sve najbolje ekipe. Mislim da se organizatori ne bi postidjeli da ovdje dođu i neke starije selekcije, čak i A reprezentacije, u ovoj izvanrednoj dvorani", istakao je Batez.

Priznaje da je u Banjaluci posljednji put bio još prije pandemije korona virusa.

"Zadovoljstvo mi je što sam tu i što sam imao priliku da vidim prijatelje iz Odbojkaškog saveza Republike Srpske, gospodina Milutina Popovića koji me je i pozvao da budem ovdje, a posebno što sam u ulozi roditelja jer mi je sin u reprezentaciji Srbije. Znam da je Banjaluka uvijek bila uz Srbiju i srpsku odbojku i srpski sport. Zadovoljstvo mi je što sam ovdje, što sam sreo mnogo ljudi iz mog vremena. Kuriozitet je da sam sreo jednog drugara sa zajedničkom slikom, gdje on i ja imamo bronzanu medalju a sada radi ovdje u Predsjedništvu, Mladen Mirković. Imamo zajedničku sliku iz 1988. kad smo osvojili bronzu na Balkanijadi", navodi Batez.

Izvor: BVC U19

Nekadašnji primač, koji je najveći dio igračke karijere proveo u Italiji, pohvalno priča o ekipi koja se u gradu na Vrbasu okitila srebrnom medaljom.

"Većina ove ekipe su dječaci rođeni 2008. godine, a na ovoj Balkanijadi može da nastupa 2007. godište. Nekoliko igrača koji su nosili tu generaciju nisu ovdje jer su pridruženi starijim selekcijama. Poklopilo se još jedno takmičenje, U-22 kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Turskoj, gdje su otišla dva igrača iz ove generacija, Stefan Marić i Pavle Čolaković, dok je Vuk Kulpinac sa A reprezentacijom. Nasljednici i mlađi momci koji su dobili šansu apsolutno su je iskoristili i zasluženo su igrali u finale. Mislim da su ostvarili veliki uspjeh i iskoristio bih priliku da stručnom štabu reprezentacije Srbije i svim momcima čestitam na ovom rezultatu."

Sadašnja generacija "orlića" predstavlja odličan zalog za budućnost, ali je, ističe Batez, očekuje težak i dalek put.

"Ovo su dobri temelji, dobra selekcija, sad slijede godine rada, velikog odricanja i posvećenosti, pa možda neko dođe u situaciju da mu praktično odbojka osim ljubavi postane i profesija", zaključio je Batez.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

(mondo.ba/Eventidos)

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC