PLIVANJE (SP): Loš dan predstavnika BiH

Najbolji bh. plivači, koji se takmiče na 12. SP u malim bazenima, nisu bili pretjerano uspješni. Ensar Hajder bio je 34. na 100m mješovito, Arnel Dudić zauzeo je 78. mjesto na 100m slobodno, dok je Nina Žarković bila 43. na 100m delfin.

Bosansko-hercegovački rekorder Ensar Hajder danas je na Svjetskom prvenstvu u Dohi plivao kvalifikacije na 100 metara mještovito.

Trku je završio u vremenu 55.04, čime je zauzeo 34. poziciju sa 3.47 sekundi zaostatka u odnosu na Rusa Vladimira Morozova, koji je prvi prošao kroz cilj (51.57). Prvih 15 plivača izborilo je plasman u narednu fazu takmičenja.

Posljednjeg dana prvenstva svijeta, u nedjelju, najbolji bh. plivač nastupiće na 200 metara delfin, a takmičenje u glavnom gradu Katara danas su završila preostala dva predstavnika BiH.

U kvalifkacijama na 100 metara slobodnim stilom, Arnel Dudić bio je 78. sa vremenom 51.76, dok je Nina Žarković u trci na 100 metara delfin zauzela 43. mjesto. Dionicu je isplivala za 1:03.33.