Novak "počistio" Džumhura i osvojio trofej u Bratislavi!

Prvi reket Bosne i Hercegovine Damir Džumhur nije uspio da osvoji ATP čelendžer u slovačkoj Bratislavi!

Sarajliju je u nedjeljnom finalu "pomeo" Austrijanac Denis Novak rezultatom 2:0, u setovima 6:1 i 6:1 za samo 50 minuta!

U prvom setu, austrijski teniser je poveo sa 3:0 uz jedan osvojeni brejk, da bi Damir uspio samo jednom da stigne do gema i to na svoj servis - 6:1.

Novak je prekopirao igru iz prvog seta i u drugom, pošto je već na startu oduzeo čak dva puta servis Džumhuru (0:4), a do kraja je bh. teniser uspio da osvoji takođe samo jedan gem - 6:1.

Peti nosilac na turniru je time okončao lošu sezonu u kojoj je ispao iz Top 100 najboljih tenisera.

Austrijanac se ovom pobjedom takođe i revanširao Damiru za poraz u holandskom Alpenu iz 2015. godine kada je izgubio rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 7:6).

Turnir u Bratislavi igrao se za nagradni fond od 114.000 evra.