Kanada se nadala, Španija ima Nadala: "Furija" je šampion sveta u tenisu!

Šapovalov je imao set loptu, pa izgubio tri naredna poena, posle čega je počelo veliko slavlje u "Kaha mahiki".

Španija je svetski šampion u tenisu!

Rafael Nadal i Roberto Bautista Ahut doneli su "furiji" šestu titulu u Dejvis kupu, a prvu od kada je ovo takmičenje dobilo futuristički oblik - završni turnir 18 reprezentacija, koje su se ove nedelje nadmetalje pred Madriđanima u "Kaha Mahiki".

Španci su iskoristili "domaću njivu" i uz podršku 12.000 navijača i posle Rusije (2:1) i Hrvatske (3:0) u grupnoj fazi, Argentine u četvrtfinalu (2:1) i Velike Britanije u polufinalu (2:1), finalnu dilemu sa debitantima Kanađanima rešili pre dubl drame – 2:0.

Kanada se nadala brejku pre Nadala, ali je Feliks Ože-Alijasim poklekao posle dramatičnog taj-brejka prvog seta protiv Bautiste Ahuta, posle čega je sav teret pao na Denisa Šapovalova, a on sam nije iskoristio nekoliko prilika da - ako ništa drugo - odvede svetskog "Broja 1" u treći set i tamo potraži šansu za izjednačenje.

Imao je set loptu pri vođstvu 6:7 u taj-brejku i izgubio naredna tri poena posle čega je počelo veliko slavlje svetskih šampiona iz 2000, 2004, 2008, 2009, 2011. i 2019. godine.

Španija je gubila u finalima 1965, 1967, 2003. i 2012.