Muzaferija ispisala istoriju bh. skijanja: Prvi bodovi u FIS Evropskom kupu

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Bh. skijašica zauzela 28. mjesto u St. Moricu i osvojila prva tri boda u karijeri.

Sjajna mlada bh. skijašica Elvedina Muzaferija (20) osvojila je svoje prve bodove u FIS Evropskom kupu, te tako postala prva skijašica iz BiH kojoj je to pošlo za rukom.

Muzaferija je sjajno odvezla superveleslalom trku u St. Moricu, zauzela 28. poziciju, te tako upisala tri boda.

Prvo mjesto pripalo je Šveđanki Idi Danevic, slavna Francuskinja Tesa Vorli osvojila je drugo mjesto, dok je trećeplasirana bila Vendi Holdener. Muzaferijin zaostatak za prvoplasiranom bio je dvije sekunde i 48 stotinki.

"Zaista sam zadovoljna svojim skijanjem i otvaranjem sezone. Sada je cilj formu držati na istom nivou I skupljati što više bodova. Za vikend imam FIS trke u Austriji, a 19. i 20. decembra očekuje me nastup na Evropa kupu u spustu u Italiji", izjavila je za MONDO 20-godišnja Muzaferija.

Prije tačno dvije decenije, sad već daleke 1999. godine, prvi bh. skijaš koji je stigao do bodova u FIS Evropskom kupu bio je Enis Bećibegović.

Mlada skijašica iz godine u godinu ostvaruje sve bolje rezultate, a podsjetimo da je prošle godine na otvaranju Zimskih olimpijskih igara u južnokorejskom Pjongčangu nosila zastavu BiH.

"Sada mi je cilj biti stalno u TOP 30 u Evropskom kupu, i skupiljati što više bodova. Nastojaću da se što bolje pripremim i za prvi Svjetski kup, koji će 28. decembra biti održan u Lijencu", poručila je Muzaferija.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.