Žota nadmašio Džerarda: S klupe do najbržeg het-trika u Ligi Evrope!

Mučio se Vulverhempton protiv Bešiktaša, a onda je u igru ušao sjajni Portugalac.

Napadač Vulverhemptona Diogo Žota obilježio je posljednju rundu grupne faze Lige Evrope i upisao se u istoriju ovog takmičenja.

Naime, Portugalac je u protiv Bešiktaša ušao s klupe, te za 11 minuta tri puta pogodio mrežu turskog tima, u 57, 63. i 68. minutu, što nikome do sada nije pošlo za rukom.

Dugo se Vulverhempton mučio sa turskim timom, prvo poluvrijeme okončano je bez golova, da bi svega 72 sekunde u igri bile potrebne Žoti da otvori seriju pogodaka.

U 56. minutu na terenu je zamijenio Rubena Nevesa, a nepun minut i po kasnije, doveo je Vulvse u vođstvo. Već u 63. minutu pogodio je za 2:0, da bi u 68. minutu kompletirao het-trik, te tako postao igrač koji je u najkraćem periodu kao zamjena postigao tri gola na jednom meču.

Trebalo mu je samo 11 minuta da to učini, po čemu je novi rekorder Lige Evrope.

Žotin het-trik najbrži je u Ligi Evrope od 2014. godine. Fudbaler Steaue iz Bukurešta Klaudio Kešeru tada je do tri gola protiv Alborga stigao za 10 minuta i 56 sekundi, ali je Rumun bio starter.

U međuvremenu se u strijelce upisao i Leander Dendonker, za siguran trijumf 4:0, kojim je Vulverhempton takmičenje u grupi "K" završio na drugom mjestu sa 13 bodova, iza Brage, te će ova dva tima na proljeće igrati u nokaut fazi, dok su Slovan iz Bratislave i Bešiktaš završili nastup na međunarodnoj sceni.

Žota je tako postao prvi igrač od 2010. godine kojem je pošlo za rukom da uđe s klupe i postigne tri gola.

Prethodno je to učinio Stiven Džerard, koji je bio trostruki strijelac u trijumfu Liverpula protiv Napolija 3:0.

Ipak, legendarnom kapitenu "redsa" bilo je potrebno 13 minuta da kompletira het-trik. Mrežu Napolitanaca tresao je u 76, 88. i 89. minutu, od čega je drugi pogodak bio iz penala.