Borac remijem u Visokom do jesenje titule!

Rukometaši Borca m:tel gubili šest razlike na poluvremenu, ali su na kraju stigli do remija 24:24 kojim su obezbijedili jesenju titulu. Sporna situacija viđena u posljednjim sekundama kada Borcu nije dosuđen sedmerac.

Rukometna liga BIH RK Bosna - RK BOrac 24:24 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Gračanica je na svom terenu savladala Slobodu 29:25, ali će na zimsku pauzu otići ipak na drugom mjestu jer je Borac uprkos zaostatku od šest golova na poluvremenu u Visokom stigao do boda kojim se odvojio na vrhu.

Ekipa Mirka Mikića remizirala je 24:24 sa Bosnom u meču koji je imao uzbudljivu, možda i spornu završnicu.

Naime, nakon što je Bosna izgubila loptu u posljednjem napadu, Mikić je šest sekundi prije kraja zatražio tajm aut kako bi se pokušao organizovati napad.

Poslije tajm auta Borac je krenuo sa svojih devet metara, Daničić je povukao brz napad, ali je fauliran na centru prvo od Toromanovića, potom i od Karanovića.

Sudije su dosudile prekršaj i isključile Karanovića, ali su ocijenile da nije bilo direktne opasnosti po gol Bosne, što bi značilo da moraju da dosude sedmerac za Borac.

Meč je završen 24:24 uz burne proteste gostiju zbog nedosuđenog sedmerca.

U redovima Borca m:tel najefikasniji su bili Vukašin Rakocija i Milan Dakić sa po pet pogodaka, dok je na drugoj strani Luka Karanović bio precizan sedam puta.

Borac je tako sezonu završio na prvom mjestu na tabeli sa 37 bodova, odnosno bodom više od Gračanice i deset više od visočke Bosne