Zverev u epizodi "Lomi, lomi, sve polomi" (VIDEO)

Njemački teniser ispustio vođstvo protiv De Minora na startu ATP kupa, napravio 14 duplih grešaka i doživio poraz

Aleksander Zverev pretrpio je poraz na startu ATP kupa. Vodio je protiv Aleksa De Minora 1:0 u setovima, ali je potom serijom grešaka dozvolio Australijancu da napravi preokret.

Njemački teniser je u drugom setu napravio čak sedam duplih grešaka, ukupno 14 na meču, izgubio ga u taj-brejku, a potom u potpunosti potonuo - 6:4, 6:7 (3:7), 2:6.

Zverev, koji je trenutno sedmi na ATP listi, naročito je bio bijesan na sebe u finišu drugog seta, kada je uspio da uhvati priključak (3:4), a onda zahvaljujući mini brejku omogućio rivalu da stigne do izjednačenja.

Bes je iskalio na svom reketu, kojeg je propisno olupao.

De Minor je vešto iskoristio pad u igri Nijemca i nervozu, pa je na startu odlučujućeg, trećeg seta napravio dva brejka (4:0), što je bila nedostižna prednost za njegovog rivala.

Aleksu De Minoru, 18. igraču svijeta, to je bila prva pobjeda u karijeri protiv Zvereva nakon četiri vezana poraza.

Prethodno je prvi bod Australiji na ATP kupu doneo Nik Kirjos, koji je bio uspješniji od Jana Lenarda Štrufa (6:4, 7:6).