Srbija će igrati za peto mesto: Olimpijski šampion napada svetskog prvaka!

"Delfini" posle neočekivanog poraza od Španije uspeli da odgovore trijumfom i savladaju Grčku 12:9.

Vaterpolo Srbija meč za peto mjesto Izvor: Guliver/Tom Pennington/Getty Images

Srbija će možda na Evropskom prvenstvu u Budimpešti završiti na najlošijoj poziciji od osamostaljenja 2006. godine, ali će imati priliku da sa dve pobede okončaju takmičenje.

Razlog za to je pobeda nad Grčkom u meču za razigravanje od 5. do 7. mesta, a sigurna igra selekcije Dejana Savića donela je i rutinsku pobedu - 12:9 (3:3, 3:2, 4:2, 2:2)

Srbija je posle dana pauze uspela da na bolan poraz odgovori pobedom nad ekipom koja tradicionalno ne uspeva da izađe na kraj sa "delfinima".

Naši vaterpolisti su upisali sedmu uzastopnu pobedu nad Grčkom, u meču u kojem je kako je vreme odmicalo postajalo sve jasnije da će stići do trijumfa. Druga i treća četvrtina su se pokazale ključnim, jer su u njima napravili tri gola prednosti, koja su do kraja susreta i sačuvana.

Srbiju su sa po tri gola predvodili Nikola Dedović i Stefan Mitrović, dok su Nemanja Vico i Filip Filipović dodali po dva.

U grčkom sastavu se istakao Angelos Vlahupulos sa tri pogotka, ali to nije mnogo pomoglo njegovim saigračima.

Ovaj trijumf znači da će Srbija u meču za peto mesto igrati protiv Italije. Oni su ranije savladali Rusiju 14:12, pa će tako meč za peto mesto biti i okršaj olimpijskih i svetskih šampiona.

SRBIJA: Dedović 3 gola, Mitrović 3, Vico 2, Filipović 2, Mandić 1, Prlainović 1; Mitrović 4 odbrane, Pijetlović 6 odbrana.

GRČKA: Vlahopulos 3 gola, Kolomvos 2, Genidunijas 1, Funtulis 1, Papanastasiju 1, Argiropulos 1; Zerdevas 9 odbrana.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

Kraj, pobeda Srbije 12:9! Uskoro opširnije...

Brza razmena golova na obe strane, Funtulis postiže gol za Grke, a onda i Mitrović za srpsku selekciju.

Sjajan potez Vica, popularnom "šraubom" donosi četiri gola prednosti - 11:7! Srbija će igrati za peto mesto, izvesno je!

Još uvek smo bez viđenog gola u poslednjoj četvrtini, do kraja je još četiri minuta. "Delfini" idu ka pobedi...

Treća četvrtina:

Vico pogađa u samom finišu četvrtine i Srbija ima 10:7 pred poslednju deonicu.

Vlahopulos smanjuje na 9:7, a Dejan Savić traži tajm-aut.

Ovo je sada još bolje, posle lepe akcije, Filip Filipović razornom levicom donosi 9:6.

Odmah sledeći napad Grci uzvraćaju preko Argaropulosa, imali su ponovo i igrača više posle isključenja koje je dobio Dedović. Ali upravo i Dedović uspeva da vrati prednost na 8:6!

Bravo za Mitrovića! Koristi peterac na startu drugog poluvremena i ponovo imamo dva gola prednosti.

Izvor: MONDO/MILUTIN VUJIČIĆ

Druga četvrtina:

Poluvreme, Srbija ovu četvrtinu rešava u svoju korist i rezultat je 6:5!

Ne daju se ni igrači Grčke, a Papanastasiju donosi još jedno izjednačenje. Ipak, Stefan Mitrović ubrzo vraća prednost na 6:5 pošto su "delfini" imali igrača više.

Ponovo vodimo, sada je strelac Mandić i to udarcem sa šest metara - 5:4.

Grci prvi stižu do pogotka, a samim tim i do vođstva. Ipak, uzvraća Nikola Dedović odličnim udarcem i poravnava ponovo na 4:4.

Prva četvrtina:

Završena je prva deonica rezultatom 3:3.

Mali pad u igri našeg tima, nismo iskoristili neke napade i Grci to koriste da postignu dva uzastopna gola...

I sada Filip Filipović daje Srbiji dva gola prednosti - 3:1!

Nikola Dedović! Dobar udarac, ponovo vodimo...

Vlahopulos koristi igrača više za Grčku i uspeva da izjednači na 1:1.

Bolji start Srbije, a Prlainović pogađa za 1:0!